Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Źle oznakowane przejścia w pobliżu szkół? Możesz to zmienić

Wraz z początkiem roku szkolnego, policjanci sprawdzają oznakowanie i bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w pobliżu szkół. Teraz mogą im w tym pomóc także rodzice.

Policjanci odwiedzają miejsca w pobliżu placówek edukacyjnych, gdzie o poranku poruszają się dzieci. Mundurowi oceniają, czy znaki drogowe są czytelne oraz prawidłowo usytuowane. Sprawdzane są również sygnalizatory i inne urządzenia ostrzegawczo -zabezpieczające. Jeśli funkcjonariusze dostrzegają jakieś nieprawidłowości, kierują pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie usterek. Akcja realizowana jest na terenie całego kraju.

Teraz również  mieszkańcy regionu mogą poinformować policję o miejscach, w których warto byłoby poprawić oznakowanie. Najprościej jest to uczynić, pobierając aplikację Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Aplikacja daje możliwość poinformowania mundurowych o dokładnym miejscu, gdzie na przykład występuje zła organizacja ruchu lub niewłaściwa infrastruktura drogowa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policję.

Przez cały wrzesień policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole w rejonach placówek edukacyjnych oraz przejść dla pieszych. Przy okazji przypominamy, że warto zaopatrzyć dzieci w odblaski, które zwiększą ich bezpieczeństwo w kolejnych tygodniach, gdy zmrok będzie zapadał coraz szybciej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Ja przechodzę tylko przez przejścia w pobliżu szkół, tam jest najbezpieczniej