Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Złote gody w bielskim ratuszu

Fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

 

Jak nakazuje wieloletnia tradycja prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski gościł w ratuszu pary małżeńskie obchodzące właśnie jubileusz wieloletniego wspólnego życia.

Prezydent złożył im gratulacje oraz udekorowała medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (przyznaje je prezydent RP parom obchodzącym 50 rocznicę ślubu).

Z uwagi na sporą liczbę jubilatów uroczystość podzielono na dwa dni. Pierwszego (15 lutego) w rauszu pojawili się państwo: Maria i Marian Aniołowie, Barbara i Adam Barteccy, Marianna i Witold Borysowie, Anna i Andrzej Cofórowie, Danuta i Wiesław Czaudernowie, Józefa i Jan Czyżykowie, Wanda i Henryk Friedrichowie, Małgorzata i Wilhelm Hetnałowie, Jadwiga i Stanisław Janczarowie, Genowefa i Henryk Knapkowie, Alina i Edmund Kruszewscy, Daniela i Mirosław Krysiakowie, Teresa i Edward Kubasowie, Krystyna i Bogusław Łaskarzewscy, Emilia i Stanisław Popadiukowie, Małgorzata Litarska-Siemaszko i Tomasz Siemaszko, Anna i Jan Siwkowie, Mieczysława i Zenon Strumidłowie, Feliksa i Wacław Sobierajowie, Bogusława i Kazimierz Stworowie, Ewa i Eugeniusz Wanatowie, Miłosława i Mirosław Zarembowie – świętujący tego dnia 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Na spotkanie przybyli też: Czesława i Eugeniusz Foksińscy, Marianna i Henryk Giertlerowie, Zofia i Józef Gęgowie, Renata i Józef Kuklowie – obchodzący 60. rocznicę ślubu.

Z kolei wczoraj (16 lutego) z okazji złotych godów medale otrzymali z rąk prezydenta miasta: Michalina i Jan Gardasowie, Zofia i Stanisław Grabiasowie, Jadwiga i Bolesław Hańderkowie, Henryka i Jerzy Kołaczowie, Jadwiga i Zdzisław Kupińscy, Danuta i Mirosław Königowie, Stanisława i Tadeusz Kruźlakowie, Teresa i Stanisław Kubicowie, Stanisława i Marian Linkowie, Ewa i Andrzej Markowscy, Krystyna i Henryk Michalscy, Elżbieta i Jan Pawełkowie, Danuta i Stanisław Różewiczowie, Janina i Stanisław Stępniowie, Jadwiga i Mieczysław Stęplewscy, Helena i Józef Wienckowie, Anna i Kazimierz Wołowiczowie, Maria i Henryk Zielińscy, Elżbieta i Sławomir Zygułowie. Natomiast państwo: Bogumiła i Jan Kaczkowie, Wanda i Jan Barzykowie, Wanda i Jan Lempartowie, Marta i Władysław Machalicowie oraz Anna i Andrzej Mańdokowie zostali uhonorowani (życzeniami, kwiatami, upominkami itp.) z okazji 60 rocznicy małżeństwa.

Jednocześnie pracownicy bielskiego Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypominają, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

google_news