Wydarzenia Bielsko-Biała

Zmarł Aleksander Szendzielorz, ważna postać dla środowiska bialskiej Stali

Fot. BKS Stal

24 maja, w wieku 85 lat, zmarł Aleksander Szendzielorz, były działacz Bialskiego Klubu Sportowego Stal, wieloletni sympatyk i autor książek o historii tego klubu.

– Dla wielu sympatyków BKS-u, którzy byli i są zainteresowani historią naszego klubu, książki Aleksandra Szendzielorza były bardzo często jednymi z nielicznych, do których można było sięgnąć, by poznać fakty z życia bialskiego klubu. We słowie wstępnym do książki „Pod urokiem siatkówki, czyli 31 sezonów siatkarek BKS Stal Bielsko-Biała w I lidze – Seria A”, ówczesny prezes klubu Czesław Świstak napisał: „Książka ta (…) jest drugą (…) tego samego autora – Pana Aleksandra Szendzielorza, którego pracowitość, rzetelność i wiedza są godne najwyższej oceny. Zarząd Klubu, działacze sportowi i sponsorzy, a zwłaszcza ja osobiście, wyrażamy słowa szczególnego podziękowania i uznania za ogromny wkład pracy i stworzenie tego dzieła, mając nadzieję, że nie jest to ostatnie słowo Aleksandra Szendzielorza na temat bielskiej siatkówki żeńskiej, która stała się pasję Jego życia”. My również dziękujemy! Do zobaczenia, Panie Aleksandrze! – tymi słowami żegnają go władze BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.

– W 1997 roku ukazała się jego pozycja pt. „Zarys historii Bialskiego Klubu Sportowego Stal”, a kilka lat później, w 2004 roku, „Pod urokiem siatkówki”. Śp. Aleksander Szendzielorz był skarbnicą wiedzą o naszym klubie, a jego dziedzictwo w postaci książek zostanie z nami na zawsze i będzie przekazywane z pokolenia na pokolenie – dodają w BKS Stal Bielsko-Biała.

Pogrzeb śp. Aleksandra Szendzielorza odbędzie się 31 maja o 11.00 w kaplicy cmentarza komunalnego w Kamienicy.

google_news