Wydarzenia Żywiec

Zmarł Andrzej Grygny

Andrzej Grygny. Fot. Facebook

To ogromna strata dla środowiska sportowego Żywiecczyzny. W wieku 51 lat zmarł wczoraj (18 kwietnia) Andrzej Grygny, który przez dziesiątki lat związany był z LKS Sołą Rajcza.

Andrzej Grygny był wieloletnim zawodnikiem, trenerem, członkiem zarządu i sponsorem LKS Soły Rajcza.

– To człowiek, który poświęcił popularnej „Rajczance” całe swoje życie – podkreślają działacze klubu.

Andrzej Grygny od 1991 roku pracował w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu na oddziale rozlewni piwa butelkowego jako operator urządzeń rozlewniczych. Od początku działał w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym „Solidarność”.

– Szybko dał się poznać jako dobry i wrażliwy związkowiec, który charakteryzował się umiejętnościami przywódczymi potrafiący skutecznie załatwiać i rozwiązywać problemy swoich koleżanek i kolegów. W 1993 roku został wybrany do Zarządu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” i pełnił tę funkcje do ostatnich dni swojego życia. W 2006 roku wybrano go na funkcję Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy Grupy Żywiec nadzorującego i koordynującego pracę Społecznych Inspektorów Pracy z browarów Elbląg, Warka, Namysłów, Leżajsk i Żywiec. Przez ostatnie 27 lat był delegatem Sekcji Krajowej Przemysłu Piwowarskiego NSZZ „Solidarność”. Jego praca zawodowa była wypełniona pracą na rzecz drugiego człowieka i robił to z wielkim oddaniem i zaangażowaniem – podkreślają związkowcy z Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”.

Andrzej Grygny zmarł 18 kwietnia. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 22 kwietnia, o 12.30.

google_news