Wydarzenia Wadowice

Zmarł były naczelnik i wójt gminy Spytkowice

Stanisław Ściera. Fot. UG Spytkowice

Dzisiaj (2 maja) o 15.00 w kaplicy cmentarnej w Spytkowicach rozpocznie się pogrzeb Stanisława Ściery, byłego wieloletniego naczelnika i wójta gminy Spytkowice.

Zmarły we wtorek (30 kwietnia) w wieku 88 lat Stanisław Ściera był naczelnikiem gminy Spytkowice w latach 1981 – 1990. Z kolei od 1990 do 2002 roku był wójtem gminy Spytkowice. W latach 1990 – 1994 był delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Bielskiego, w którym był członkiem zarządu. W latach 1998 – 2006 był radnym powiatu wadowickiego.

– Czynnie uczestniczył w życiu społecznym gminy Spytkowice wpływając na wiele ważnych przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju wspólnoty lokalnej. Długoletnia praca Stanisława Ściery na rzecz gminy Spytkowice przyczyniła się do zrealizowania wielu zadań w sferze materialnej, jak i społecznej. Dał się poznać jako osoba, która z wielką życzliwością i szacunkiem odnosiła się do ludzi, a drzwi do jego biura były zawsze otwarte. Był prawdziwym gospodarzem, który dobrze pojmował realizację zadań na własny rachunek i odpowiedzialność. Pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo, które już zawsze będzie służyć naszym mieszkańcom – podkreślają samorządowcy z gminy Spytkowice.

google_news