Wydarzenia Żywiec

Zmarł Kazimierz Semik. Pogrzeb w środę

Kazimierz Semik. Fot. Paweł Szczotka

W piątek (18 listopada) w wieku niespełna 77 lat zmarł Kazimierz Semik, były zastępca naczelnika miasta Żywca, a w ostatnich latach społecznik i dziennikarz.

Urodził się 28 grudnia 1945 roku. W przeszłości pracował w spółdzielni „Góral” (1962 – 1966) i w PKS Żywiec (1966 – 1972). Był sekretarzem i zastępcą naczelnika miasta w Żywcu w latach 1972 – 1980, a odpowiadał za kulturę i sport. Od 1980 roku pracował w Przedsiębiorstwie Turystycznym „Beskidy” i „Soła” będąc zastępcą dyrektora, a następnie dyrektorem. Od 1991 roku był wspólnikiem w firmie „Semarex”. W 1988 roku zaangażował się w tworzenie miesięcznika „Gazeta Żywiecka”, a od 1998 roku w tworzenie dwutygodnika „Nad Sołą i Koszarawą”, gdzie przez pewien czas był redaktorem naczelnym. Przez wiele lat udzielał się również w Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej w Żywcu. Napisał też kilka książek, w tym poświęconą historii żywieckiej papierni – „Zarys historii Żywieckiej Fabryki Papieru Solali”.

Pogrzeb Kazimierza Semika rozpocznie się w środę (23 listopada) o 14.00 w kościele parafialnym w Lipowej. Pochowany zostanie na tamtejszym cmentarzu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pytanko
Pytanko
10 miesięcy temu

Zaszczepiony?

S
S
9 miesięcy temu
Reply to  Pytanko

Bez przesady… Pan Kazimierz był starszym i schorowanym człowiekiem, po ciężkim zatruciu czadem w grudniu 2019. Po prostu przyszedł jego czas, a nie że szczepiony czy nieszczepiony…

Aleksander
Aleksander
10 miesięcy temu

R.I.P.