Wydarzenia Bielsko-Biała

Zmarł proboszcz z Bystrej Krakowskiej. Pochodził z Hałcnowa

Fot. Kuria diecezji bielsko-żywieckiej

Zmarł ks. Tadeusz Krzyżak, proboszcz parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej. Miał 60 lat.

Jak podaje kuria diecezji bielsko-żywieckiej duchowny odszedł w 34. roku swego kapłańskiego życia. Pochodził z bielskiego Hałcnowa. Urodził się 12 stycznia 1960 roku w Bielsku-Białej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1987 roku. Funkcję proboszcza bystrzańskiej parafii piastował od 2004 roku (od 2002 roku był administratorem), a jako wikariusz był związany z tą wspólnotą od 1998 roku.

Opiekował się diecezjalnym domem rekolekcyjnym “Nazaret” w Bystrej. Był ponadto dekanalnym duszpasterzem rodzin oraz ojcem duchownym kapłanów dekanatu łodygowickiego.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na wtorek i środę 28 i 29 grudnia. We wtorek o 15.00 zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera w kościele Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej. Natomiast w środę o 14.00 odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Romana Pindla w bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny w Hałcnowie.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments