Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Zmarł Robert Wośko

Robert Wośko. Fot. Materiał prasowy

Zmarł znany działacz i społecznik Robert Wośko z Kocierza Moszczanickiego.

Jeszcze jako uczeń jednej ze szkół średnich w Żywcu dał się poznać jako osoba niezwykle aktywnie działająca w samorządzie szkolnym. W późniejszych latach pracował między innymi w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach czy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach. Ostatnio jako zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Był niezwykle aktywnym społecznikiem. Jako honorowy dawca krwi został w 2018 roku odznaczony Medalem Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Rok później współzakładał Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Żywcu, gdzie był wiceprezesem. Był pasjonatem pszczelarstwa i wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Pszczelarzy w Kocierzu Rychwałdzkim. Działał również w Radzie Społecznej przy Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu czy w Radzie Społecznej Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej.

Człowiek bardzo pracowity, kreatywny, wielki społecznik. Podczas drugiego etapu zakażeń Covid-19 anonimowo dyżurował jako wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. Teraz ta choroba pokonała jego. Odeszła osoba o wielkim sercu, na pomoc której zawsze można było liczyć. Optymista i po prostu dobry człowiek. Osierocił żonę i małego synka – poinformował Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
YOU
YOU
1 miesiąc temu

Gdzie wpisy koronasceptykow?

Magda
Magda
1 miesiąc temu

Jeśli go nie znałeś to nie żałuj, bo przyjaciela straciłbyś jak ja….. Tesknię

Jolanta
Jolanta
1 miesiąc temu

Wielki smutek w moim sercu. Pokój Jego Duszy.

Monika
Monika
1 miesiąc temu
Reply to  Jolanta

Znałam Roberta z pracy. Zawsze uśmiechnięty…Cały dzień mam przed oczami, jak rano spotykamy się na parkingu i wymieniamy uśmiechem. Wielki smutek….