Wydarzenia Bielsko-Biała

Zmarł Tadeusz Moskała, grafik i malarz

Fot. Okręg Bielsko-Biała ZPAP

27 kwietnia, w wieku 91 lat, zmarł Tadeusz Moskała. Był grafikiem i malarzem zrzeszonym w Związku Polskich Artystów Plastyków.

– Będziemy pamiętać Cię jako mądrego kolegę, bardzo zdolnego, nietuzinkowego i wciąż poszukującego artystę, a dla niektórych z nas przyjaciela. Bez Twojego wsparcia już nigdy nie będzie tak samo – tymi słowami żegnają go koledzy z Okręgu Bielsko-Biała Związku Polskich Artystów Plastyków. – Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje. Tadeusz żył naprawdę – dodają.

Tadeusz Moskała urodził się 13 marca 1933 roku w Poznaniu. Był absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mieszkał i pracował w Bielsku-Białej. Uprawiał grafikę artystyczną i użytkową (plakat) oraz malarstwo. Współpracował z wieloma czasopismami. Był autorem wielu znaków firmowych, medali okolicznościowych oraz odznak. Uczestniczył w międzynarodowych i ogólnopolskich biennale plakatu oraz licznych wystawach grafiki, sztuki użytkowej i malarstwa.

Był laureatem ponad 40 nagród i wyróżnień w konkursach plakatu, rysunku satyrycznego. Nagradzane było także jego malarstwo – był m.in. w gronie laureatów 38. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2007” w Galerii Bielskiej BWA.

Pogrzeb odbędzie się 2 maja o 11.30 na cmentarzu komunalnym w Kamienicy.

google_news