Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Zmarł trener Józef Michałek. Biegom narciarskim poświęcił życie

Fot. Michał Rolski/ team nabiegowkach.pl

Smutne wieści napływają z Trójwsi Beskidzkiej. Dziś rano zmarł Józef Michałek, wielki miłośnik narciarstwa biegowego, prawdziwy fachowiec w tej dziedzinie sportu i jeden z najlepszych trenerów w Polsce. Miał niespełna 60 lat…

Józef Michałek był wychowankiem słynnego trenera Tadeusza Maciejczyka. Jako młody chłopiec startował w barwach klubu MKS Istebna, a potem był zawodnikiem KS Start Wisła. Biegówki kochał ponad życie. Po zakończeniu kariery w sporcie kwalifikowanym aktywnie włączył się w szkolenie sportowców amatorów i upowszechnianie wiedzy o narciarstwie biegowym. Przede wszystkim zajął się pracą trenerską, a konkretnie szkoleniem najmłodszych zawodników w klubach NKS Trójwieś Beskidzka i MKS Istebna. Prowadził także kadrę juniorów Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich.

Zmarły trener wychował wiele pokoleń sportowców startujących w zawodowych i amatorskich biegach narciarskich w Polsce. Z ogromnym zaangażowaniem dzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi osobami. Brał udział w szkoleniach, kursach i obozach skierowanych do miłośników nart biegowych. Przez ostatnie lata był trenerem teamu nabiegowkach.pl, który przez wiele sezonów był najlepszą polską drużyną narciarską, w głównej mierze dzięki swojemu guru, trenerowi Józefowi Michałkowi. Razem z teamem nabiegowkach.pl dość często zresztą startował w zawodach na nartach i nartorolkach.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wydaje mi się, że trzeba dopowiedzieć
wydaje mi się, że trzeba dopowiedzieć
2 lat temu

No dobrze, czemu nie ma wypowiedzi pani wójt Istebnej?

Arek Barek
Arek Barek
2 lat temu

To smutna wiadomosc … smierc w tym wieku potwierdza porzekadlo … przez sport do smierci

N
N
2 lat temu
Reply to  Arek Barek

Zamilcz,i****o.

Zbyszek
Zbyszek
2 lat temu
Reply to  Arek Barek

Przez szczepionki do śmierci

marzenia jak ptaki szybują po niebie
marzenia jak ptaki szybują po niebie
2 lat temu
Reply to  Zbyszek

cała prawda, g…no prawda