Wydarzenia Bielsko-Biała

Zmarła prof. Anna Węgrzyniak. „Wrażliwa, ciepła i serdeczna”

Dzisiaj nad ranem zmarła prof. Anna Węgrzyniak – literaturoznawczyni, wieloletni kierownik Katedry Polonistyki i współzałożycielka Wydziału Humanistyczno-Społecznego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

– Osoba bardzo bliska dla wielu z nas, wrażliwa, ciepła i serdeczna. Nasza Przyjaciółka. Jako wspólnota akademicka łączymy się w żałobie z Mężem i Rodziną Zmarłej – napisał Jacek Nowakowski, rektor ATH.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w 9 lipca o 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 13. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po mszy na cmentarzu parafialnym przy ul. Pszczelej w Mikuszowicach Śląskich (przy Błoniach).

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PK
PK
1 miesiąc temu

Co to jest ATH??? Jakas przyzakładowa szkółka niedzielna?

ALICJA
ALICJA
1 miesiąc temu

Bardzo smutna wiadomość dla mnie. Zapamiętam Panią jako ciepłego i serdecznego człowieka. Zajęcia z Panią .były przyjemnością. Do zobaczenia!

Anna
Anna
1 miesiąc temu

“Nic dwa razy się nie zdarza”… Cała była poezją. Kochana Pani Profesor… Dziękuję za każde Słowo. Wielka strata dla świata nauki. Ikona polonistyki. Ciepła kobieta i moja mentorka. Głębokie wyrazy współczucia dla Najbliższych i Przyjaciół Pani Profesor.