Wydarzenia Żywiec

Zmiana powiatowego komendanta policji w Żywcu

Fot. KPP Żywiec

Dopiero wczoraj (18 marca) Komenda Powiatowa Policji w Żywcu poinformowała o zmianie komendanta powiatowego, chociaż obowiązuje ona już od 15 marca.

Z informacji jaka została zamieszczona na stronie internetowej powiatowej komendy wynika, że dotychczasowy komendant inspektor Krzysztof Czaja (niezwykle tajemniczy i unikający mediów jak ognia) będzie pełnił obowiązki komendanta powiatowego policji w Mikołowie.

– Z żywiecką jednostką związany był przez ponad 7 lat. Końcem października 2016 roku został I zastępcą komendanta powiatowego policji w Żywcu, a 19 kwietnia 2021 roku objął stanowisko komendanta. Jednocześnie komendant wojewódzki policji w Katowicach inspektor Tomasz Michułka, powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego dotychczasowemu I zastępcy młodszemu inspektorowi Jerzemu Bujokowi. To nie jedyne zmiany w żywieckiej komendzie. Podkomisarz Marek Durnaś, dotychczasowy zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żywcu, od 15 marca pełni obowiązki naczelnika tego wydziału. Na tym stanowisku zastąpił podinspektora Adama Gołąbka, który z końcem lutego przeszedł na emeryturę. Z kolei powierzenie obowiązków na stanowisku zastępcy naczelnika żywieckiej drogówki otrzymał wieloletni pracownik tego wydziału aspirant sztabowy Rafał Sternal – czytamy między innymi w komunikacie żywieckiej komendy.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaziu
Kaziu
2 miesięcy temu

Czas aby w Żywcu zmienić Dziadzia w nadchodzących wyborach,najwyższy już czas !

taka prawfa
taka prawfa
2 miesięcy temu
Reply to  Kaziu

Jakoś KPP nie ma mocy aby to zrobić

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu
Reply to  Kaziu

Szczególnie nowy szef, a dotychczasowy z-ca to wzór… cnut

jaś
jaś
2 miesięcy temu

Po ostatniej wymianie komedianta policja praktycznie przestała funkcjonować. Przepisy ruchu drogowego to czarna magia, 90% jeździ jak chce.

niesamowite
niesamowite
2 miesięcy temu
Reply to  jaś

co to się może porobić w terenie przy zmianie komendanta za 3 dni

jaś
jaś
2 miesięcy temu
Reply to  niesamowite

nie chodzi o parę dni, ale o parę lat.

kieszonkowiec
kieszonkowiec
2 miesięcy temu

Na pewno z informacji zamieszczonej na stronie internetowej powiatowej komendy wynika, że dotychczasowy komendant jest tajemniczy i unikający mediów jak ognia, a może to przypadłość zawodowa – też unikam policji jak ognia. Jakie ma znaczenie, że z opóźnieniem 3 dni podana została informacja z KPP o zmianie?