Bielsko-Biała Sport

Zmiana prezesa BKS-u. Aleksandra Jagieło za Andrzeja Pycia

Aleksandra Jagieło, nowa prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA. Fot. BKS

Aleksandra Jagieło zastąpiła Andrzeja Pycia na stanowisku prezesa Bialskiego Klubu Sportowego SA. Taką decyzję podjęła dzisiaj rada nadzorcza spółki.

Odwołany dziś Andrzej Pyć funkcję prezesa pełnił od 1 lipca 2016 roku. – Dziękujemy za ponad 3,5-letnie kierowanie klubem i jego wkład w rozwój bielskiej drużyny siatkarek – zakomunikował klub.

Rada nadzorcza w miejsce Andrzeja Pycia powołała Aleksandrę Jagieło, która w ostatnim czasie pełniła obowiązki dyrektora ds. sportowych.

Aleksandra Jagieło to była wybitna reprezentantka Polski w siatkówce. Dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy (2003 i 2005), a także brązowa medalistka tych mistrzostw (2009) oraz ośmiokrotna mistrzyni Polski (w tym dwukrotnie w barwach Bialskiego Klubu Sportowego w 2003 i 2004 roku). W bogatej kolekcji medali i pucharów Aleksandry Jagieło warto jeszcze wspomnieć o pucharze CEV wywalczonym wraz z klubem z Muszyny w 2013 roku, a także cztery puchary Polski i trzy superpuchary. W 2005 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a w 2010 roku została wybrana najlepszą siatkarką Polski 2009 roku. Seniorską karierę zaczynała i kończyła w bialskim klubie. Po jej zakończeniu pozostała w BKS-ie, gdzie została dyrektorem ds. sportowych. Dzisiaj objęła stanowisko prezesa jako pierwsza kobieta w historii bielskiej spółki.

– Warto w tym miejscu dodać, że od sierpnia 2019 roku zarząd BKS-u, w związku z rezygnacją z powodów osobistych i zawodowych, członka zarządu Jacka Zięby (prezesa sponsora kluczowego bialskiego klubu – firmy Hydro ZNPHS) był jednoosobowy. Z uwagi na fakt, że nie zostało to uczynione wcześniej, Jackowi Ziębie składamy podziękowania za jego pracę na rzecz klubu – poinformował BKS.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o