Bielsko-Biała Sport

Zmiany u siatkarek. Kto odchodzi, kto zostaje?

FOT. BKS BOSTIK

Coraz mniej jest niewiadomych w kadrze BKS BOSTIK na kolejny sezon. Nową środkową klubu została najlepsza blokująca 1. Ligi – Nikola Abramajtys.

25-latka mierzy 185 cm wzrostu. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SMS LO Opole, skąd przeniosła się do SMS Police. Tam brała udział w rozgrywkach młodzieżowych oraz na boiskach drugiej ligi. Dwa razy z rzędu była wybierana najlepszą blokującą Mistrzostw Polski szkół licealnych. Dobra gra zaprocentowała angażem w Chemiku Police, tam miała okazję trenować m.in. z obecną prezes BKS-u Aleksandrą Jagieło. Zadebiutowała też w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W sezonie 2017/2018 była siatkarką UNI Opole, następnie reprezentowała barwy AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów, a w ostatnich dwóch sezonach Asotry Płomienia Sosnowiec. Dla zespołu z Sosnowca zdobyła w ostatnim sezonie 237 punktów (prawie 10 punktów na mecz), z czego aż 80 blokiem, co dało jej tytuł najlepszej blokującej 1. Ligi Kobiet.

W kolejnym sezonie barwy bielskiego klubu ponownie będą reprezentować Karina Chmielewska, Magdalena Janiuk, Julia Mazur i Dominika Pierzchała. Nową zawodniczką jest Maja Szczepańska-Pogoda.

Z klubem żegnają się Martyna Świrad (- To była najtrudniejsza decyzja w mojej dotychczasowej przygodzie siatkarskiej – powiedziała na odchodne), Kinga Drabek, Gabriela Orvosova, Alina Bartkowska, Koleta Łyszkiewicz, Weronika Szlagowska, Aleksandra Kazała i Ewelina Polak.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WITEK
WITEK
10 miesięcy temu

JAK TU MACIE GRAĆ O NAJWYŻSZE CELE SKORO CO SEZON WYMIENIA SIĘ POŁOWĘ SKŁADU.DOJDZIE DO TEGO ŻE WYLĄDUJECIE W 1 LIDZE