Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Zmiany w Czechach. W miejscach publicznych tylko profesjonalne maseczki

Fot. Pixabay.com

Nasi sąsiedzi zza Olzy wprowadzają nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. W miejscach, w których gromadzą się ludzie, trzeba będzie zakładać maseczki o wyższej klasie ochronnej lub dwie chirurgiczne.

Szef resortu zdrowia w Czechach poinformował, że od najbliższego poniedziałku konieczne będzie stosowanie lepszych osłon twarzy i nosa w trakcie zakupów, jazdy komunikacją zbiorową lub podczas wizyty w szpitalu. Powodem wprowadzenia nowych wytycznych jest brytyjska wersja koronawirusa SARS-CoV-2, która szybko rozprzestrzenia się nie tylko w Czechach, ale w całej Europie.

W odpowiednim rozporządzeniu mają zostać dokładnie opisane miejsca obowiązkowego zakładania maseczek FFP2 lub KN95 bądź podwójnej ochrony. Minister zdrowia stwierdził, że zabezpieczenia wykonane z własnych materiałów nie są dostateczną ochroną przed zakażeniem.

Jak na razie Czesi nie mają także co liczyć na złagodzenie obostrzeń odnośnie handlu. W sklepach wciąż można kupić tylko produkty pierwszej potrzeby.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sabaton
Sabaton
1 miesiąc temu

Ta najlepiej niech se koc na ryja ubiorą i to wełniany:))) tak nic nie pomoże nawet condom na nosie. Powinni to już zrozumieć i nie ludzi ogłupiać chyba że ma to na celu wyłudzenie kolejnych pieniędzy. A tak na koniec ciekawe kiedy każą w OP 1 biegać d****e

Andrzej
Andrzej
2 miesięcy temu

Za to do Polski przyjeżdżają bez żadnych ograniczeń. W Powiecie Cieszyńskim sklepy, targi, stoki narciarskie czy nawet ścieżki są pełne Czechów i Słowaków.

Doris
Doris
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Dokładnie. Dziś w Auchan i w Sferze co drugi klient to sąsiad zza Olzy

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Od kiedy i u nas profesjonalne maseczki FFP2? Odpatrują (uczą się) od nas czy odwrotnie?

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Odpatrują, ha ha ha. Wypociny.