Wydarzenia Cieszyn

Zmień ludzką historię!

Fot. Pixabay.com

Wrzesień dobiega końca. Choć niewielu z nas wybiega myślami do czasu świąt Bożego Narodzenia, osoby, które chcą zmienić na lepsze czyjeś życie, już zwierają szeregi. Mowa o wolontariuszach Szlachetnej Paczki, ogólnopolskiej akcji łączącej ludzi potrzebujących z darczyńcami.

W powiecie cieszyńskim Szlachetna Paczka ma wielu zwolenników. Od kilku lat dzięki zaangażowaniu armii ludzi dobrej woli udaje się zmienić ludzkie historie z beznadziejnych w bardziej optymistyczne.
Wciąż można zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki w naszym regionie i pomóc rodzinom ze swojej okolicy wyrwać się z zaklętego kręgu biedy, trudności i bezsilności.

Kto chciałby zostać wolontariuszem, może zgłosić się za pośrednictwem strony www.superw.pl, gdzie należy wypełnić krótki formularz, a następnie przyjść na rozmowę rekrutacyjną ze swoim koordynatorem, podjąć ostateczną decyzję, przejść szkolenie wrażające i podpisać niezbędne dokumenty.

– Zachęcamy do tego niezwykłego wolontariatu. Chcemy pomóc jak największej liczbie potrzebujących rodzin. Rok temu było ich 37 z całej Trójwsi. Wkrótce zaczniemy poznawać kolejne ludzkie historie, określać ich potrzeby oraz dopasowywać rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. Wciąż jednak potrzebujemy rąk do pomocy – mówi Bartłomiej Poloczek, lider Szlachetnej Paczki w Istebnej. Również w innych regionach Szlachetnej Paczki w powiecie cieszyńskim poszukiwani są wolontariusze.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments