Na sygnale Oświęcim

Znaleźli pijanego na umór 13-latka

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu nadal ustalają okoliczności w jakich 13-latek zdobył, a następnie wypił pokaźną ilość alkoholu. Upojonego  nastolatka znaleźli jego koledzy. Wzywając służby ratunkowe uratowali mu życie.

Wczoraj po 13.00 policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym 13–latka w stanie upojenia alkoholowego. Jak wynikało z relacji zgłaszającej został  on znaleziony na jednej ławeczek na osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Nastolatek został przewieziony do szpitala,  gdzie po badaniach okazało się, że w jego organizmie znajduje się aż 3,7 promila alkoholu.

W trakcie tzw. czynności na miejscu zdarzenia, policjanci ustalili, że nieletni wypił wódkę, której butelkę o pojemności 0,5 l znaleziono tuż przy ławce. O zdarzeniu oraz  przewiezieniu 13-latka do szpitala funkcjonariusze natychmiast powiadomili jego matkę.

Wciąż prowadzone są czynności mające na celu ustalenie osoby, która udostępniła nieletniemu alkohol,  a którego  spożycie spowodowało zagrożenie dla zdrowia nastolatka, a mogło okazać się groźne nawet dla jego życia. Chłopak mógł umrzeć nie tylko z powodu nadmiernej ilości alkoholu w organizmie, ale również z wyziębienia.

Zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków świadczy o demoralizacji nieletniego, więc sprawą nastolatka zajmie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich. Za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na  niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia kara do trzech lat pozbawienia wolności.

3
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
SmartagatonO Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
agaton
Gość
agaton

lewackie wychowanie róbta co chceta

Smart
Gość
Smart

Aleś Ty glupiutki

O
Gość
O

Temat do przemyślenia w remizie