Na sygnale Oświęcim

Znęcał się nad rodzicami i miał narkotyki

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci z Zatora zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Przeciszów, który znęcał się nad swoimi rodzicami, a dodatkowo posiadał narkotyki.

Mundurowi z Zatora otzrymali informację, że w jednym z domów w gminie Przeciszów pijany 31-latek awanturował się i pobił swoją matkę.

Na miejscu policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę. Następnie widząc, że matka agresora posiada obrażenia twarzy natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Kobieta została przewieziona do szpitala na leczenie. Z kolei jej syn trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie policji. Mężczyzna miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo ujawniono przy nim narkotyki w postaci marihuany oraz fiolkę płynnej substancji. Tester narkotykowy wskazał, że jest to ecstasy – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W czasie dochodzenia mundurowi zebrali dowody, że mężczyzna od kilku miesięcy, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, dopuszczał się znęcania fizycznego i psychicznego wobec swoich rodziców. Prokurator przedstawił 31-latkowi zarzut znęcania się nad rodziną i zarzut posiadania środków odurzających. Z kolei sąd zdecydował, aby aresztować go tymczasowo na trzy miesiące. Za znęcanie się nad rodziną 31-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków do 3 lat więzienia.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments