Na sygnale Oświęcim

Znęcał się, więc teraz nie może się do nich zbliżać. Czy pójdzie siedzieć?

Fot. KPP w Oświęcimiu

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z komisariatu w Chełmku postawili zarzut znęcania się nad rodzicami  48–letniemu mieszkańcowi gminy Chełmek. Śledczy chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą założyli na podejrzanego szereg zakazów i nakazów.

W poniedziałek, 27 lipca, policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Chełmek. Doszło w nim do awantury. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego syn groził jemu i żonie, a także wyzywał.

Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 72 –letniego zgłaszającego, jego 69–letnią żonę oraz ich syna, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci obezwładnili agresora, który trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy.

W ciągu kilkunastu kolejnych godzin funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że 48–latek od ponad roku znęcał  fizycznie i psychicznie nad rodzicami. Aby przeciwdziałać  przemocy domowej policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

W środę podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał  zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad rodziną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

Za przestępstwo, o którego popełnienie podejrzany jest 48-latek, grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments