Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Znów szukają najlepszych dyplomów. Międzynarodowy przegląd w Cieszynie

Fot. Zamek Cieszyn

Ruszył nabór prac absolwentów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier w ramach 21. edycji przeglądu najlepszych prac dyplomowych z grafiki użytkowej i wzornictwa z Krajów Wyszehradzkich. Organizuje go Zamek Cieszyn.

Graduation Projects to przegląd, którego uczestnikami są dyplomanci kierunków projektowych z Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz obywatele tych państw studiujący poza krajami Grupy Wyszehradzkiej. Mogą oni zgłaszać zarówno prace licencjackie, jak i magisterskie. Dyplomy są oceniane w dwóch kategoriach: 2D i 3D – grafiki użytkowej (w tym projektowania stron internetowych, użytkowych projektów aktywnych czy aplikacji ekranowych) oraz wzornictwa przemysłowego (z uwzględnieniem tkanin, ubioru, szkła lub ceramiki).

Fot. Zamek Cieszyn

Do przeglądu zgłaszane mogą być prace dyplomowe, które zostały obronione w okresie od 2 listopada 2021 do 31 października 2022. Prace w postaci ilustracji i krótkiego opisu można wgrywać do 31 października br. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane na wystawie w Cieszynie w pierwszym kwartale 2023 roku w Zamku Cieszyn.

Historia przeglądu sięga 2002 roku. Wówczas redakcja kwartalnika projektowego „2+3D” zaprezentowała na swoich łamach wybrane prace dyplomowe absolwentów polskich uczelni projektowych. W 2006 roku do przedsięwzięcia włączył się Zamek Cieszyn jako organizator cyklicznych wystaw.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak to jest
jak to jest
1 rok temu

Cóż to za dziwny twór na dzisiejsze czasy potrzeby oszczędzania?