Wydarzenia Wadowice

Mistrzowie na stypendialnym aucie

Fot. Archiwum UM w Wadowicach

Młodzi artyści, naukowcy i sportowcy z wadowickiej gminy oraz ich trenerzy zostali uhonorowani stypendiami za szczególne osiągnięcia. Organizatorzy pominęli mistrzów Polski!

Nagrody w wysokości od 500 do 2500 złotych trafiły do 52 stypendystów oraz 8 trenerów. Wśród nagrodzonych nie ma żadnego reprezentanta wadowickiej Aquili mimo, że kilku zawodników kolarskiego klubu znad Skawy osiągnęło znaczące sukcesy. – O możliwości zgłoszenia sportowców do nagrody dowiedziałem się od organizatorów zbyt późno, aby można było ich wciągnąć na listę stypendystów – informuje Andrzej Kramarczyk, prezes klubu Aquila. – Nie wiem jak to możliwe, że urzędnicy mający opiekować się młodymi zawodnikami nie wiedzą, że w Wadowicach jest klub, którego reprezentanci szczycą się znaczącymi sukcesami, w tym złotymi medalami zdobytymi na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – dodał prezes Aquili.

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE:

Julia Jamróz – SP Nr 2 w Wadowicach
Jan Ścibielski – SP Nr 1 w Wadowicach
Oliwier Opyrchał – SP SPSK w Stanisławiu Górnym
Igor Zemanek – SP w Kleczy Dolnej
Zofia Reciak – SP Nr 4 w Wadowicach
Robert Pająk – SP Nr 4 w Wadowicach
Dominik Żak – SP Nr 1 w Choczni
Wojciech Kowalski – SP Nr 4 w Wadowicach
Daniel Bednarek – SP Nr 1 w Wadowicach
Szymon Miodoński – SP Nr 1 w Wadowicach
Eryk Pacut – SP SPSK w Stanisławiu Górnym
Wojciech Mamcarczyk – Szkoła na Kopcu
Maciej Sordyl – Szkoła na Kopcu

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE:

Instrumentaliści:
Emilia Wójcik – Szkoła na Kopcu
Nikodem Kondela – SP w Wysokiej

Taniec:
Zofia Legień
Amelia Bucka
Anna Gurdek
Anna Szczerbik
Oliwia Wiercimak
Liwia Marcol
Amanda Kozina

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

Pływanie:
Iga Sparzyńska – Start Bielsko-Biała
Arkadiusz Rębisz – Start Bielsko-Biała
Monika Sajdak – Start Bielsko-Biała
Otylia Sitarz – Start Bielsko-Biała
Nikodem Hatłas – Start Bielsko-Biała
Sławomir Chowaniec – Dać Szansę
Alan Simsak
Łukasz Żmij

Szachy
Jan Malata – TKKF Leskowiec
Stanisław Malata – TKKF Leskowiec
Mateusz Pływacz – TKKF Leskowiec

Łucznictwo:
Emilia Pieczara – Sokole Oko Zawadka
Milena Rusak – Sokole Oko Zawadka
Izabela Kawończyk – Sokole Oko Zawadka
Mateusz Skalski – Sokole Oko Zawadka
Wojciech Skalski – Sokole Oko Zawadka
Karolina Boguń – Sokole Oko Zawadka
Igor Nosal – Sokole Oko Zawadka
Joanna Kowalczyk – Sokole Oko Zawadka
Kamil Świętek – Sokole Oko Zawadka
Sylwester Fajfer – Sokole Oko Zawadka
Urszula Świętek – Sokole Oko Zawadka
Milena Kawończyk – Sokole Oko Zawadka

Karate:
Maciej Ochman – Chikara
Borys Cibor – Chikara
Amelia Drabik – Oyama

Szermierka:
Krzysztof Ochman – Szpada Wadowice
Franciszek Zielński – Szpada Wadowice
Dawid Wojtyło – Szpada Wadowice

Tenis Stołowy:
Zuzanna Piekarczyk – MKS Skawa Wadowice

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak to jest
jak to jest
3 miesięcy temu

Panie prezesie, nie ma wniosku, nie ma nagrody, w tym kierunku to chyba działa. “Za późno się dowiedziałem”?, inni dali radę wiedzieć na czas.

jak to jest
jak to jest
3 miesięcy temu

Jeśli według tytułu, mistrzowie na stypendialnym samochodzie – nie ma źle.