Emocje pod Jaworowym. Mistrz wygrywa!

W meczu 10. kolejki hokejowej Tipsport Extraligi Oceláři Trzyniec podejmowali Škodę Pilzno. Po emocjonującym boju mistrzowie Czech wygrali 3:2.

Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Vojtěch Budík, dając gościom prowadzenie. Jednak trzy minuty później wyrównał Daniel Voženílek, zdobywając gola numer 5000 w historii występów trzynieckiego klubu na najwyższym poziomie rozgrywek. W drugiej tercji czerwono-biali mocno naciskali na swoich rywali, co przeniosło efekt w postaci dwóch bramek. W 23. minucie do siatki trafił Tomáš Marcinko a w 37. bramkarza z Pilzna pokonał Andrej Nestrašil. W trzeciej części gry gospodarze kontrolowali wydarzenia na lodzie aż do momentu, gdy sędziowie w krótkim odstępie wykluczyli z gry dwóch zawodników z Trzyńca. Przewagę 5 na 3 goście wykorzystali w 55. minucie, gdy gola kontaktowego zdobył Aleksi Rekonen. Ekipa spod Jaworowego potrafiła jednak utrzymać jednobramkową zaliczkę do końcowej syreny, dzięki czemu zdobyła komplet punktów.