Wydarzenia Bielsko-Biała

Żołnierze mieli swoje święto. Odwiedziło ich blisko 2 tys. osób

Wczoraj odbywały się uroczystości związane ze świętem 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. Koszary jednostki były dostępne dla mieszkańców, a w środku czekało wiele atrakcji. Były pokazy sprzętu wojskowego i prezentacje służb mundurowych. Tereny batalionu odwiedziło prawie 2 tys. ludzi.

W ramach obchodów święta bielscy żołnierze przygotowali pojazdy wojskowe, prezentowali broń oraz urządzenia militarne. Każdy mógł przyjrzeć się z bliska i poznać szczegóły wyposażenia, którym dysponuje Wojsko Polskie. Ponadto przedstawiona została historia bielskiej jednostki, a na najmłodszych czekały atrakcje w postaci m.in. dmuchańców. Swój sprzęt prezentowały również inne służby mundurowe, takie jak policja, straż miejska czy straż pożarna. Około dwóch tysięcy osób, głównie dzieci i młodzieży, pojawiło się na terenie jednostki wojskowej.

W uroczyste obchody włączyli się policjanci z Bielska-Białej. Bielscy mundurowi zaprezentowali sprzęt, jakiego używają na co dzień, z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie. Na terenie jednostki odbyła się defilada. Cywile mogli liczyć na szereg atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Przedszkolaki, uczniowie ze szkół podstawowych oraz licealiści klas wojskowych mogli wziąć do ręki karabin, zajrzeć do wozu bojowego, zerknąć przez celownik moździerza lub zobaczyć, jak dawniej wyglądało umundurowanie żołnierzy. Każde dziecko mogło też zasiąść za kierownicą radiowozu, policyjnego quada bądź motocykla i włączyć sygnały dźwiękowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się elementy ubioru policjantów i żołnierzy, które dzieci mogły przymierzyć. Ubranie hełmu czy kamizelki ochronnej było wielkim przeżyciem dla uczestników.

 

google_news