Bielsko-Biała Sport

Zorientowane Kozy (trwają zapisy)

Trwają zapisy do biegu na orientację – Zorientowane Kozy, który przeznaczony jest dla wszystkich lubiących dobrą zabawę oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu, a odbędzie się już 2 marca. Organizatorem jest Centrum Sportowo Widowiskowe w Kozach.

Na czym polega rywalizacja? Trzeba zaznaczoną na mapie trasę (mapę uczestnicy otrzymują przed samym startem) pokonać w jak najkrótszym czasie. Wyznaczona jest za pomocą punktów kontrolnych, a zawodnicy potwierdzają pokonanie jej przy pomocy specjalnego chipa elektronicznego. Bieg na orientację stanowi doskonałą propozycję dla osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną z czymś więcej. Tym, co stanowi największe wyzwanie jest umiejętność znalezienia wszystkich punktów kontrolnych, przy jednoczesnym zachowaniu tempa biegu. Wiąże się to koniecznością szybkiej nawigacji w terenie, z równoczesnym wyborem właściwego wariantu dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych, co często decyduje o końcowym wyniku.

Wniosek jest jeden: zazwyczaj najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje w czasie biegu. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie lub w kasie CSW.

Informacje:

+48 33 817 57 40

+48 505 091 883

[email protected]

google_news