Wydarzenia Oświęcim

Zostawiła trzylatka w domu, a na gazie rosół. Pijana jak bela… wjechała oplem w płot

Zdjęcia: KPP w Oświęcimiu

Z tej matki nikt nie powinien brać przykładu. Upiła się w sztok i wyszła z domu, zostawiając na pastwę losu trzyletnie dziecko. Nie wyłączyła nawet gazu pod garnkiem. Jej głupota wyszła na jaw, gdy wybrała się na przejażdżkę zakończoną solidnym dzwonem.

Policjanci poinformowali dziś o bulwersującym zdarzeniu, do którego 18 kwietnia doszło w gminie Oświęcim. Tuż po 9.00 ktoś zadzwonił pod „112”, gdy na ul. Borowiec w Zaborzu doszło do kolizji. – Policjanci ustalili, że 43-letnia mieszkanka gminy, kierując samochodem marki Opel w stanie nietrzeźwości, zjechała z jezdni, uderzając w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Gdy kobieta usłyszała od funkcjonariuszy, że zostaje zatrzymana oznajmiła im, że w domu bez opieki zostawiła swojego trzyletniego syna. Policjanci wraz z zatrzymaną natychmiast pojechali do jej miejsca zamieszkania. W jednym z pokoi znaleźli przestraszonego chłopczyka. Sprawdzając kolejne pomieszczenia zauważyli, że na kuchence gazowej kobieta pozostawiła bez dozoru gotujący się rosół.

Chłopiec został przekazany pod opiekę rodziny, z kolei nietrzeźwa kobieta trafiła do oświęcimskiej komendy. Wobec 43-latki zostały wszczęte postępowania w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miała ona obowiązek opieki oraz dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za pierwsze przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Z kolei za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

– Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu (Wydziału Rodzinny i Nieletnich). Odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w związku z podejrzeniem, że czyny, których się dopuściła, mogą świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu – wyjaśnia rzecznik.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bez makaronu?
bez makaronu?
11 miesięcy temu

Czego to nie wymaga się dziś od policjantów, również rozróżniania czy na kuchence gotuje się rosół a może krupnik.

Gminna Komisja rozwiąże?
Gminna Komisja rozwiąże?
11 miesięcy temu

W gminie na pewno jest opracowany program przeciwdziałania alkoholizmowi o walki z narkomanią. Ale czy mieszkanka jest uznawana za rodzinę?, karty są dla innych rodzin.

Arek Barek
Arek Barek
11 miesięcy temu

Czy przeszła ścieżkę zdrowia ?