Wydarzenia Bielsko-Biała E-edukacja

Powstanie nowy bielski ogólniak. Jest decyzja Rady Miejskiej

fot. google view

Rada Miejska przyjęła dziś uchwałę powołującą do życia kolejne, liceum ogólnokształcące prowadzone przez bielski samorząd. Nowa szkoła – czyli VII LO – wejdzie w skład istniejącego już Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących przy ulicy Filarowej.

Potrzebę powołania takiej szkoły władze miasta motywowały koniecznością – sprostania wyzwaniu jakim jest proces rekrutacji na nadchodzący rok szkolny 2023/2024, podczas którego do szkół ponadpodstawowych aplikować będzie 1,5 rocznika uczniów obecnych klas 8 szkół podstawowych, a także uczniowie przybyli z Ukrainy. Zwiększy to również szanse absolwentów szkół podstawowych na dostanie się do szkoły ponadpodstawowej oraz uatrakcyjni ofertę edukacyjną miasta Bielska-Białej – czytamy w uzasadnieniu uchwały w tej sprawie.

Z wnioskiem o utworzenie LO zwrócił się w marcu tego roku do władz miasta dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących. Nowy ogólniak ma być ukierunkowany – jak to ujęto – na aspekty proobronne. Oznacza to, że oprócz realizacji planu nauczania przewidzianego dla liceum ogólnokształcącego, prowadzone będą też zajęcia z podstaw strzelectwa, taktyki i logistyki.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
VII LO
VII LO
1 rok temu

Zaraz zaraz. VII LO do takiego chodziłem niemal 10 lat temu i znajdowało się w Wapienicy na Jaskrowej po czym jednym podpisikiem stwierdzili że już im ta szkoła jest nie potrzebna a resztę dzieci wyrzucili na Sarni Stok do szkoły co ma więcej schodów jak klas a teraz to liceum na nowo tworzą? Genialne posunięcie.

Ewa
Ewa
1 rok temu

I nauczyciele w tej szkole zarobią zawrotne 2600 zł netto miesięcznie, a prezydencik miasteczka dołoży szerokim gestem 40 zł miesięcznie dodatku motywacyjnego.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Poziom w tej szkole będzie pukać w dno od spodu