Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zuzia – mistrzyni z rakietką

9-letnia Zuzanna Piekarczyk  z Inwałdu, wygrywając turniej Pingla Cup w Grodzisku Mazowieckim  została najlepszą skrzatką w Polsce w tenisie stołowym!

Młoda mieszkanka Inwałdu przez fazę grupową oraz pucharową przeszła jak burza,  wygrywając wszystkie pojedynki 3:0. Finał z Leną Rucińską z Lidzbark był już bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem inwałdzianki 3:2. Tym samym reprezentująca na co dzień klub LKS Piotrowice zawodniczka została najlepszą pingpongistką w Polsce w roczniku 2010.

Zuzia w tym sezonie zdobyła aż 5 medali Mistrzostw województwa Małopolskiego. W swojej kategorii była bezkonkurencyjna. Wygrała trzy turnieje  wojewódzkie i zdobyła złoty medal w grze pojedynczej w mistrzostwach Małopolski. Przez cały sezon w swojej kategorii na turniejach wojewódzkich nie straciła nawet seta!

W grze  podwójnej z Julią Gaj z UKS Rokicie Szczytniki  w mistrzostwach Małopolski zdobyła srebro. W kategorii żak (dzieci 2 lata starsze) zdobyła złoto w grze podwójnej z Zuzanną Bezak (CKIS Skawina) oraz brąz w grze pojedynczej. W kategorii  młodzik (4 lata starsi) wywalczyła brąz w grze podwójnej z Aleksandrą Kuzio (Zarabie Myślenice).  Ponadto w całym sezonie odniosła ponad 30 zwycięstw w różnego rodzaju turniejach!

Talent 9-latki został zauważony przez wielkie kluby. Od przyszłego sezonu reprezentować będzie najlepszy klub w Małopolsce i jeden z najlepszych w kraju – Bronowiankę Kraków.