Na sygnale Sucha Beskidzka Wadowice

Zwabili, obezwładnili i pobili

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wadowickiej Komendy Powiatowej Policji wraz z funkcjonariuszami z Zakopanego zatrzymali 19–letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat podejrzanych o pozbawienie znajomego wolności i dręczenie go.

Policjanci ustalili, że do napaści doszło pod koniec kwietnia na terenie jednej z miejscowości powiatu wadowickiego. 30–latek otrzymał zaproszenie od swoich znajomych do domku letniskowego. Po przyjeździe na miejsce został obezwładniony przy użyciu gazu pieprzowego, skrępowany, a następnie kilkukrotnie dotkliwie pobity. Po kilku godzinach pokrzywdzony,  wykorzystując chwilę nieuwagi swoich oprawców, zbiegł do pobliskich zabudowań.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że związek z tym karygodnym czynem ma 19–letnia mieszkanka Katowic, 25–letni mieszkaniec Krakowa oraz 27–letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Okazało się, że troglodyci obawiając się  zatrzymania nie powrócili do swoich miejsc zamieszkania. Jednak po kilku dniach intensywnie prowadzonych poszukiwań, ustalono, że ukrywają się w Zakopanem. W związku  z powyższym wadowiccy kryminalni wspólnie z policjantami z Zakopanego, całą trójkę zatrzymali w jednym z zakopiańskich pensjonatów. – Podczas przeszukania miejsca, w którym się ukrywali podejrzani, policjanci zabezpieczyli przedmioty należące do pokrzywdzonego oraz pojemniki z gazem pieprzowym, noże, maczety i taśmy, które mogły służyć do skrępowania 30–latka. Ponadto ujawniono również woreczek z kilkoma porcjami marihuany – relacjonuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zatrzymani trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych wadowickiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcom zarzuty pozbawienia człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem oraz kierowania gróźb karalnych. Wczoraj sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments