Zwycięski gol Cieszynianina

W meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Legią Warszawa 1:2. Po przerwie na murawie w drużynie mistrza Polski pojawił się pochodzący z Cieszyna Kacper Kostorz, który nie tylko zdobył swoją pierwszą bramkę na najwyższym szczeblu rozgrywek, ale też zapewnił “Wojskowym” trzy punkty.

Pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 1:1, po trafieniach Bartosza Kapustki dla Legii i Jesusa Jimeneza dla Górnika. 10 minut po przerwie trener Czesław Michniewicz posłał w bój wychowanka Piasta Cieszyn, który do zespołu ze stolicy trafił z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Kacper Kostorz zaprezentował się bardzo dobrze, a w 82. minucie zadecydował o wygranej gości. Cieszynianin otrzymał prostopadłe podanie od Luquinhasa, wpadł w pole karne, “nawinął” zwodem defensora Górnika Aleksandra Paluszka i pewnym strzałem pokonał bramkarza Martina Chudego.

Mamy nadzieję, że kariera zawodnika związanego z naszym regionem będzie się nadal rozwijać. Trzymamy kciuki!