Bielsko-Biała Sport Żywiec

Zwycięstwo na początek przygotowań – ZDJĘCIA

Od skromnego zwycięstwa 1:0 nad czeskim klubem SFC Opava, Górale rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

Zanim piłkarze pojawili się na boisku odbyła się konferencja prasowa prezesa klubu Bogdana Kłysa, trenera Roberta Kasperczyka oraz Jana Nezmara, który będzie pełnił funkcje doradcy zarządu do spraw sportowych.

Po przekazaniu najbliższych planów przez władze klubu na murawie stadionu miejskiego pojawili się piłkarze. Pierwsza odsłona spotkania wyglądała całkiem nieźle. Podbeskidzie nie forsowało tempa i czekało na możliwość kontry. Cierpliwość opłaciła się w 22. minucie. Danielak odebrał piłkę przed polem karnym rywali i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Od tej pory Górale grali spokojniej. Do przerwy wynik nie zmienił się.

W drugiej części Robert Kasperczyk zmienił sześciu zawodników. Gra nieco “siadła” i stała się  mocno nerwowa. Obie strony starały się opanować sytuacje, ale żadnej się to nie udało. Ostatecznie Podbeskidzie dzięki bramce Danielaka zwyciężyło zachowując czyste konto, co na pewno pozwoli optymistyczniej patrzeć w przyszłość.

TS Podbeskidzie 1:0 SFC Opava