Wydarzenia Cieszyn

Życzenia dwustu lat, sto już było

Jadwiga Gawin

W miniony wtorek 102 rocznicę urodzin obchodziła mieszkanka Brennej. W tym ważnym dniu jubilatkę, Jadwigę Gawin, odwiedził wójt Jerzy Pilch wraz z małżonką, składając najlepsze życzenia, kwiaty i specjalny list gratulacyjny.

Jadwiga Gawin (z domu Mojeścik) urodziła się w dniu 27 września 1920 r. w Lipowcu, czyli na terenie obecnej Gminy Ustroń. Ze względu na trudne warunki życia w rodzinie wielodzietnej, od najmłodszych lat mieszkała, pracowała i wychowywała się poza domem. Lata młodości, okres II wojny światowej i okupacji spędziła m.in. w Wiśle, Drogomyślu i Dębowcu. W 1949 r. zamieszkała w Cieszynie. Tam podjęła pracę w Zakładach Odzieżowych „Juwenia” i wyszła za mąż. Od czerwca 1978 r. zamieszkała w Brennej wraz z córką i jej rodziną gdzie pomagała w prowadzeniu gospodarstwa domowego i opiece nad wnukami. Doczekała się jednej wnuczki, dwóch wnuków oraz czterech prawnuczek. Bliższa i dalsza rodzina była dla niej niezwykle ważna. Pytana o receptę na długowieczność odpowiada: Praca oraz skromne i proste życie, dobra opieka, domowe jedzenie a także zdrowe breńskie powietrze.

Podczas jubileuszowego spotkania Jadwiga Gawin nie tylko wspominała swoje życie i swoich rodziców, ale także wyraziła wdzięczność wszystkim tym, od których na co dzień płyną do niej wyrazy serdeczności.

– Pani Jadwiga to osoba o wielkiej skromności i pokorze wobec życia, dla której takie wartości jak rodzina oraz praca były na pierwszym miejscu i ona zawsze miała je w swoim sercu. Cieszę się i jestem dumny, że tak skromna a jednocześnie wyjątkowa osoba jest mieszkańcem naszej Gminy. Życzę Pani Jadwidze wielu kolejnych lat życia, pełnych ciepła i życzliwości ze strony najbliższych, sąsiadów oraz znajomych – mówi wójt Jerzy Pilch.

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
2 miesięcy temu

Gratulacje życzę zdrówka

Kris
Kris
2 miesięcy temu

Wszystkiego naj naj najlepszego 🙂🙂 i dużo dużo zdrowia i uśmiechu ❤️