Sport Cieszyn

Rajd Nowej Zelandii 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak utrzymują tempo

Fot. Kajetan Kajetanowicz

Reprezentanci ORLEN Rally Team kontynuują dobrą i równą jazdę w Rajdzie Nowej Zelandii, zachowując wysokie, drugie miejsce w kategorii WRC 2. Kajetan Kajetanowicz, który debiutuje w tych zawodach, odparł ataki lokalnych kierowców i powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka ustronianin jest na dobrej drodze do zdobycia dużej liczby punktów, która pomoże mu w walce o tegoroczne mistrzostwo świata.

Sobotni etap Rajdu Nowej Zelandii mierzył łącznie prawie 90 kilometrów. Załogi WRC 2 pokonały pięć z sześciu odcinków specjalnych — jeden z nich został odwołany po wypadku duetu Greensmith/Andersson, jadącego Fordem Pumą Rally1 (załoga nie ucierpiała). Kajetanowicz i Szczepaniak dwukrotnie uzykali dzisiaj drugi czas, pozostałe próby kończąc także w czołówce.

— Sobotnia część zmagań w Rajdzie Nowej Zelandii już za nami. Padało niemal cały czas, przez co błota na trasie było jeszcze więcej niż wczoraj, momentami czuliśmy się jak na prawdziwej ślizgawce. W takich warunkach poradziliśmy sobie jednak bardzo dobrze i jestem z tego zadowolony. Cieszę się, bo zespół ORLEN Rally Team daje z siebie wszystko. Myślę, że my z Maćkiem w rajdówce też dajemy radę. Nie możemy jednak stracić czujności i mimo że niedziela jest stosunkowo krótka, to na pewno będzie bardzo wymagająca. Mamy do przejechania cztery odcinki specjalne, w tym dodatkowo punktowany Power Stage. Musimy być skoncentrowani do samego końca. Wierzę, że tak będzie i wylecimy z Nowej Zelandii z uśmiechami na ustach — podsumował dzień Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Na niedzielny etap organizatorzy przygotowali dwa odcinki specjalne, które będą pokonywane dwukrotnie: OS 14 i 16 Whitford Forest – Te Maraunga Waiho (8,82 km) oraz OS 15 i 17 Jack Ridge Hanui (6,77 km), który na koniec będzie rozgrywany jako dodatkowo punktowany Power Stage. Dzień ruszy po północy czasu polskiego, a wyniki poznamy około 5 rano w niedzielę.

Rajd Nowej Zelandii 2022, nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 13:

1. Paddon/Kennard (Nowa Zelandia, Hyundai i20 N Rally2) 2:37:17,3 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 Evo) +2:04,7 s
3. van Gisbergen/Weston (Nowa Zelandia, Škoda Fabia R5) +3:09,4 s
4. Bates/McCarthy (Australia, Škoda Fabia Rally2 Evo) +6:32,7 s
5. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +9:46,6 s
6. Bawden/Burborough (Nowa Zelandia, Ford Fiesta Rally2) +10:45,1 s
7. Anear/Sarandis (Australia, Ford Fiesta Rally2) +13:07,8 s
8. Hunt/Rawstorn (Nowa Zelandia, Škoda Fabia Rally2 Evo) +15:56,2 s
9. Martin/Hayward (Nowa Zelandia, VW Polo GTI R5) +18:24,9 s
10. Jones/Jones (Nowa Zelandia, Škoda Fabia R5) +20:42,7 s

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments