Żyła tuż za podium

W niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo wiślanin Piotr Żyła uplasował się na czwartej pozycji.

W pierwszej serii Piotr Żyła oddał najdłuższy skok, uzyskując 139,5 metra i w połowie rywalizacji zajmował trzecią pozycję.  W rundzie finałowej wylądował na 127 metrze i konkurs ukończył tuż za podium, na czwartej pozycji. Do trzeciego Ryoyu Kobayashiego zabrakło mu zaledwie pół punktu. Trzeci raz pod rząd zwyciężył Stefan Kraft. Tuż za nim wylądował Słoweniec Timi Zajc.
W pierwszej dziesiątce znalazł się również Kamil Stoch. Po skokach na odległość 126,5 oraz 131,5 metra ukończył zawody na szóstej pozycji. Na 12. miejscu uplasował się Dawid Kubacki, który skoczył 127,5 oraz 130,5 metra. Punkty w niedzielnych zawodach zdobyli wszyscy polscy reprezentanci. Lokaty w trzeciej “10” zajęli: 21. Maciej Kot (125 i 119,5 m), 25. Stefan Hula (124 i 118 m) i 30. Jakub Wolny (119 i 110,5 m).