Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Apel stowarzyszenia przedsiębiorców

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Żywieckiej z Żywca wystosowało specjalny apel do mieszkańców dotyczący sezonu grzewczego.

Jak podkreśla stowarzyszenie rozpoczął się sezon grzewczy.

– “Co niestety, znalazło swe alarmistyczne odzwierciedlenie w wynikach pomiarów jakości powietrza na ziemi żywieckiej. (…) Przypominamy, iż jakość powietrza w regionie to problem przesądzający o naszej obecnej egzystencji i kondycji zdrowotnej następnych pokoleń, a także rzutujący wielostronnie na rozwój naszych firm, zwłaszcza w branży turystycznej. Apelujemy o spalanie w domowych i firmowych kotłowniach czystego, ekologicznego paliwa! W przypadku palenia drewnem i węglem w kotłach tradycyjnych korzystne, również i pod względem ekonomicznym, jest spalenie metodą “od góry”. Instrukcję znajdziemy na portalu Czyste Spalanie https://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/. Przypominamy, że palenie śmieci, przepracowanych olejów i pozostałości poprzemysłowych jest niedopuszczalne!” – podkreślają członkowie stowarzyszenia w swoim apelu.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gremlin
gremlin
1 rok temu

Ja palę metodą ” z boku” i też mam ciepło w domu a dymu żadnego…..

ciekawski
ciekawski
1 rok temu

Mam pytanie do Stowarzyszenia Przedsiębiorców : Kto was nakręca ???

Jacek
Jacek
1 rok temu

A może by tak Ci przedsiębiorcy zamiast kupować na gwiazdkę swoim dzieciom piątego quada zaczęli godnie wynagradzać swoich pracowników i wtedy oni wymienili by piece na ekologiczne paląc w nich najlepszym ekogroszkiem po 1000zł/tonę

POlak
POlak
1 rok temu

Drodzy przedsiębiorcy Ziemi Żywieckiej. Płaćcie europejskie stawki swoim pracownikom ( min. 10 euro/godz. ) a czym prędzej wymienimy kotły na gazowe. Ale nie, wy wolicie zatrudniać Ukraińców za minimalną stawkę bo inaczej wy byście się nie nachapali. Są takie firmy, gdzie na produkcji pracują prawie sami Ukraińcy. Jak powiedział właściciel tej firmy ” “Nie stać mnie na Polaków”. To zwiń ………… interes. Jak nie potrafisz zarządzać firmą.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Apeluje tym razem Stowarzyszenie Przedsiębiorców? Następnym może będzie stowarzyszenie kopalni węgla. Dość apeli i pozornych działań, Wyedukowani jesteśmy a szczególnie dzieci, młodzież ale liczy się praktyka a tutaj są realia uwarunkowań finansowych życia. Czyste, ekologiczne paliwo kosztuje dużo więcej niż paliwo do kopciucha, który już jest w domu, nie trzeba kupować nowego, zmieniać instalacji, ocieplać budynku. O kompensatach nie ma mowy. To są realia czyli koszty do poniesienia indywidualnie. Koszty najbliższe gdzie ciężko dostrzec koszty szersze, społeczne. Pokazuje się przykłady w gminach termoizolacji szkół, remiz i wymianę kotłów ale staraniem i kosztem budżetu w gminach. Nawet klimatyzację zakłada się ostatnio… Czytaj więcej »