Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Decyzja RDOŚ o spalarni/ciepłowni końcem października?

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach przedłużyła termin wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy ciepłowni/spalarni w Żywcu.

To decyzja, która jest niezbędna do kolejnych kroków w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Wnioski o wydanie decyzji środowiskowej do RDOŚ na dwie lokalizacje ciepłowni/spalarni – w dzielnicach Kabaty i Sporysz – złożyła spółka Beskid Żywiec. Jak informuje RDOŚ na rozpatrzenie wniosku dotyczącego ciepłowni na biomasę i paliwo alternatywne (RDF) wyznaczono nowy termin do 31 października.

Nowy termin rozpatrzenia sprawy wyznacza się z uwagi na skomplikowany charakter sprawy oraz potrzebę zgromadzenia dodatkowego materiału dowodowego w przedmiotowej sprawie. Powyższy termin nie jest ostateczny i może ulec zmianie – podkreśla Jolanta Prażuch, dyrektor RDOŚ w Katowicach.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TR
TR
4 lat temu

Oj bardzo skomplikowana sprawa, bo jak słyszeliśmy, spalanie odpadów w instalacjach nie objętych wojewódzkim planem jest przecież nielegalne, no ale RDOŚ musi to przemyśleć przez kolejne miesiące. Do tego niezadowolenie społeczne. Już to gdzieś słyszeliśmy, że można by wybudować wiele spalarni śmieci, “problemem są tylko prawo i ludzie”.
O co chodzi z tym RDOŚ, przecież środowisko to również ludzie a oni mają go podobno chronić?

A.G.
A.G.
5 lat temu

Tą spalarnie to otworzą w tym samym terminie co elektrownie atomową w Polsce, albo szpital w Żywcu.

S.A
S.A
5 lat temu
Reply to  A.G.

Szpital za 5 miesięcy będzie gotowy. 2-3 miesiące odbiory i przenosiny na nowe.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Jeśli skomplikowana sprawa – skomplikowany i termin.

Jan
Jan
5 lat temu

Czyli urzędnicy RDOŚ potrafią sobie szanować pracę. Kiedyś tam damy wam odpowiedź…….. Kiedy ten burdel w tym kraju sie skończy???