Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Kiedy wybór starosty?

Starosta Andrzej Kalata. Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Znany jest już termin sesji Rady Powiatu Żywieckiego, na której wybrany zostanie starosta, wicestarosta i pozostali członkowie Zarządu Powiatu Żywieckiego oraz przewodniczący i dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu.

Komisarz wyborczy wyznaczył obrady na poniedziałek (19 listopada) o 14.00. Kandydatem na stanowisko starosty, co nie jest żadną tajemnicą, jest Andrzej Kalata (PiS), czyli obecny starosta. Kilka dni po wyborach samorządowych Andrzej Kalata stwierdził, że będzie chciał, aby PiS ponownie stworzyło koalicję z Porozumieniem Samorządowym, a wicestarostą pozostał Stanisław Kucharczyk. Nie chciał jednak podać pozostałych kandydatów do Zarządu Powiatu oraz na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, którzy mieliby być z PiS. Z naszych informacji wynika, że o tym sami zainteresowani mają się dowiedzieć oficjalnie w poniedziałek (19 listopada) na specjalnym spotkaniu PiS o 12.30.

Po wyborach samorządowych do Rady Powiatu Żywieckiego weszło 15 radnych z PiS, 5 ze Wspólnoty Samorządowej, 4 z Porozumienia Samorządowego i 3 z Koalicji Obywatelskiej (PO + .Nowoczesna). Jednak obecnie układ sił wygląda już inaczej, bo 2 radnych zadeklarowało się jako członkowie Porozumienia Jarosława Gowina, które w wyborach nie uzyskało żadnego mandatu.

Obecny układ sił:

PiS – 15 radnych
Wspólnota Samorządowa – 4 (mniej o 1 radnego)
Porozumienie Samorządowe – 3 (mniej o 1 radnego)
Koalicja Obywatelska – 3
Porozumienie Jarosława Gowina – 2

Niewykluczone, że do Porozumienia Jarosława Gowina przystąpi jeszcze jeden z radnych ze Wspólnoty Samorządowej.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ukppol
ukppol
5 lat temu

Byle daleko od zielińskigo i szlagora

Mądrzy wyborcy powiatu
Mądrzy wyborcy powiatu
5 lat temu

Przez ostanie 4 lata było w powiecie WSPANIALE ! Po co zmiany ????? My mieszkańcy powiatu żywieckiego jesteśmy bardzo szczęśliwi, zadowoleni niczego nam nie brakuje. Jesteśmy krainą mlekiem i miodem płynącą. Po prostu chce się żyć !!!!

bez zmian
bez zmian
5 lat temu

Czyli że NIC SIĘ NIE ZMIENI ………………………..

Franuś
Franuś
5 lat temu

Ano właśnie, niezależni przebierańcy teraz się ujawnią i przejdą na stronę gdzie im będzie wygodniej. Wątpliwe aby do opozycji. Sami zainteresowani dowiedzą się oficjalnie w poniedziałek ale będą to sami zainteresowani z PiS. A co z pozostałymi, jest sens kontrkandydować na starostę? Wynik wyboru łatwo przewidzieć przy przewadze radnych z PiS do których dojdą ujawnieni radni PJG i czasem z umownie niezależnych. Wybór plus dogadanie się a może odwrotnie. Czysta polityka.