Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Powstanie parking

Fot. Paweł Szczotka

Klamka zapadła. Miasto ogłosiło przetarg na wyburzenie budynku po byłym przedszkolu nr 1 w Żywcu Zabłociu.

Burmistrz Antoni Szlagor już rok temu zapowiadał, że będzie chciał wyburzyć budowlę przy ulicy Słonki.

Zrobiliśmy już wcześniej ekspertyzy techniczne i niestety ten budynek nie nadaje się do remontu. W środku jest bardzo zawilgocony – podkreślał burmistrz.

Mówił wtedy, że wyburzy budynek. W jego miejsce powstanie parking, a teren prawdopodobnie zostanie wydzierżawiony jakiemuś prywatnemu przedsiębiorcy. Kilka miesięcy później plany te spotkały się ze sporą krytyką grupy mieszkańców, którzy domagali się, aby jednak budynek pozostawić i wyremontować. Burmistrz pozostał przy swoim, przypominając o złym stanie technicznym budowli. Przy okazji ujawnił, że we wniosku o dotację na budowę nowej siedziby dla przedszkola nr 1 napisał, iż dotychczasowy budynek przy ulicy Słonki zostanie wyburzony. Stwierdził nawet, że gdyby go pozostawił, istniałaby realna groźba zwrotu dotacji.
Teraz ogłoszono przetarg na wyburzenie. Budynek ma zniknąć do końca lipca.

W tym roku chcemy, aby ten teren uprzątnąć. Do sierpnia złożymy wniosek o dotację na budowę parkingu jako centrum przesiadkowego. Ludzie będą mogli zostawić tam samochód i pójść na pociąg. Oprócz tego powstanie skwer z ławeczkami, a na murze w zdjęciach przedstawiona zostanie historia Zabłocia. Powstanie parkingu planujemy w przyszłym roku. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy tego terenu nikomu wydzierżawiać i parking pozostanie w rękach miasta – dodaje burmistrz.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
robert
robert
4 lat temu

Właśnie tego info szukałem, bezpłatny parking to podstawa dla wykorzystania PKP jako transportu do miejsca pracy, super decyzja.

gość
gość
5 lat temu

Panie Redaktorze
a może by tak poruszy temat dlaczego w Żywcu ulica Dworcowa i boczne uliczki są takie brudne?

gość
gość
5 lat temu

kolejne parkingi, a może by tak po prostu zrobić fajny skwer i plac zabaw dla dzieci, przypominam, że w tej części miasta nie ma żadnego placu zabaw …dopiero daleko w jazie…znów zrobią jakiś beznadziejny plac i menele znów będą mieć gdzie przebywać…

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Może tak by redaktor zajrzał co jest napisane we wniosku. Czyli gdzie i kiedy ma być nowe przedszkole w zamian za byłe przedszkole nie do odremontowania?

Zabłocanim
Zabłocanim
5 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Nowe przedszkole już stoivna Tetmajera, więc po co ta dyskusja.