Wydarzenia Żywiec

Żywiec: W szpitalu zaczynają zwalniać! Ile osób na bruk?

Fot. Żywiecka Kronika Beskidzka

W Szpitalu Powiatowym w Żywcu, z powodu dramatycznej sytuacji finansowej, już zaczynają się zwolnienia pracowników!

Wśród mieszkańców Żywiecczyzny pojawiły się informacje aż o około dwustu osobach do zwolnienia. Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu Antoni Juraszek uspokaja i jest ostrożny w podawaniu liczb, ale starosta żywiecki Andrzej Kalata mówi wprost: albo upadek albo drastyczne cięcia wśród załogi.

O szczegółach tej sprawy przeczytać można w najnowszym wydaniu tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka”

E-wydanie tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” dostępne jest pod linkiem – https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-nr-22-z-04062020-p-540.html

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pumex
Pumex
1 rok temu

To miasto to jeden wielki bur…l. Takie władze wybraliście tomacie ! Dobrze Wam…

kiedy wreszcie ?
kiedy wreszcie ?
1 rok temu

Czekamy na artykuł : 200 osób na bruk w starostwie ………

Koronoswir
Koronoswir
1 rok temu

To się pytam ilu tam ludzi pracuje że 200 zwalniają? A ciekawe ilu z administracji poleci pewnie nikt tam się nie oszczędza . Roczny budżet przepili w pół roku myśląc że nowy startnie a ty cyk koronka 😂😆😆😂

zbyszek
zbyszek
1 rok temu

baran

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

A co z nowym szpitalem…. Nie rozumiem dlaczego nie został uruchomiony. Starosta powinien postawić Kanadyjczykom ultimatum. Bo to już nie są żarty.. To nosi znamiona przestępstwa narażenie zdrowia i życia wielu ludzi.

lol
lol
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Tu nie ma co rozumieć. Prawda jest taka, że w tym roku nie otworzą. A jak otworzą to zamkną za kilka miesięcy. Przenosiny to: działanie na dotychczasowym kontrakcie (niewykonalne finansowo), spłata kredytów na budowę nowego szpitala i spłata gigantycznego długo po starym szpitalu. JAK TO ZROBIĆ???. Lepsza jest likwidacja starego (łącznie z kontraktami z NFZ) i start jako nowa jednostka, tyle że kontrakty z nfz to kwestia pewnie roku. Ale wtedy startują od zera z nowymi i na pewno lepszymi wycenami świadczeń.

Andrzej.
Andrzej.
1 rok temu

Zarząd tego powiatu jest do wywalenia.

gomulka
gomulka
1 rok temu

zwolnic , zamknac , otworzyc nowy i przyjac na nowych warunkach oczywiscie osoby popierajace dojna zmiana

MATRIX ?
MATRIX ?
1 rok temu

Czemu w beskidzkiej 24 nie było informacji, że powiat chce wynająć pałac Habsburgów jakiejś prywatnej szkółce ( Żywiec info podał taką informację już 2 tygodnie temu ) Najpierw wyremontowali za unijne, potem wywalili Leśnika, potem chcieli otworzyć Centrum Kongresowe, teraz chcą wynająć szkole. To po co wywalano Leśnika, remontowano dla niego warsztaty w Sporyszu itd. itp. Dla mnie to jakiś MATRIX do potęgi. Kto nami rządzi od 20 lat ?

PUTIN
PUTIN
1 rok temu

Brawo brawo … zwalniać jeszcze raz zwalniać … zamknąć ten przybytek i będzie pięknie ….😜😂😂😂

Andrzej.
Andrzej.
1 rok temu

W tym powiecie nic nie może się udać z taką ekipą.

Odgaduje hasło
Odgaduje hasło
1 rok temu

Bohater z Ż. Do milofki wruc

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Czy nie widać od dawna, że reanimować nieodwracalnej agonii nie ma sensu? Nie widać ratunku więc zamknąć stary a otworzyć jak najszybciej nowy szpital. Oczywiście, że dyrektor szpitala będzie bronił jednostki, którą zarządza ale jakimi argumentami.

wyborca
wyborca
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

nie wiesz o tym że Kanadyjczycy sie wynieśli? a Starostwo? no cóż to widać co pis robi w kraju

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  wyborca

Nie wspomniałam o Kanadyjczykach. Ktokolwiek miałby prowadzić nowy szpital – tam przyszłość. O Starostwie i PiS też nie wspomniałam.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jeszcze tego brakuje. Niedawno słano pokłony służbie zdrowia za walkę z Covod-19 i w podzięce zwolnienia. Może nie pierwszy szpital.

Pacjent
Pacjent
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Nareszcie. Może wreszcie będzie inaczej. Ktoś wreszcie zatrzęsie wśród tej nietykalnej arystokracji żywieckiej służby zdrowia, która od lat jest nie do ruszenia. Po latach obijania i trakowania pacjentów jak śmieci trzeba szukać pracy . Ciekawe gdzie będzie tak dobrze. Jest wielu udzi ( często) wykształconych, którzy pracują za ” psie” pieniądze i nie mają możliwości pracować na kilku etatach. A później odgryzanie się na pacjentach, bo kondycja siada. Są wyjątki, ale mało .Dla nich szacun.

Mia
Mia
1 rok temu
Reply to  Pacjent

Tak jest zgadzam się, wywalić te stare nieuprzejme pielegniary , którym ciężko nawet odpowiedzieć na pytanie nie mówiąc już żeby coś zrobić, a jakie mądre!!!!, aż się dziwię że szpital jeszcze zatrudnia lekarzy ,one na oko widza na co człowiek j3st chory ,

wyborca
wyborca
1 rok temu
Reply to  Mia

mia a skęd wezmiesz młode nowe pilęgniarki?????dziękować tym co jeszcze są i chcą pracowaćZapamietaj że jak zlikwidują szpital żywiecki i nie otworzą nowego( co nie grozi) to powiat będzie zlikwidowany?)
 

Luk
Luk
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

W Żywcu nikt nie walczył z covid…nawet ciężko było znaleźć wśród personelu chętnych do karetki covidowej na wymazy.. więc o jakich podziękowaniach mowa..

wyborca
wyborca
1 rok temu
Reply to  Luk

ty jestes gnida jeszcze masz pretensje do żywieckich pielęgniarek i lekarzy?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Luk

Podziękowania, że ci ludzie znaleźli się w trudnym czasie przy trudnych warunkach pracy i wcześniej bez zarazy, I że są na pierwszej linii frontu w służbie zdrowia gdziekolwiek by nie pracowali. Szczególnie mocno zagrożeni, w niepokoju, strachu.