Wydarzenia Żywiec

Żywiecczyzna: Władze powiatu dla ratowników medycznych

Fot. Materiał prasowy

Rusza pomoc dla ratowników medycznych z Żywiecczyzny. O przyznaniu pieniędzy na niezbędny sprzęt do karetek zadecydował Zarząd Powiatu Żywieckiego.

Ratownicy medyczni z powiatu żywieckiego wystosowali apel o pomoc i zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na zakup brakującego sprzętu.

Walka z zagrożeniem trwa i nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa. Nasi lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki pracują mimo zagrożenia, walcząc o zdrowie i życie nas wszystkich. W poczuciu troski o ich bezpieczeństwo Zarząd Powiatu Żywieckiego przekazał 10 tysięcy złotych na zakup niezbędnego doposażenia. Warto dodać, że w ostatnich kilku dniach Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, pod które podlega żywieckie pogotowie, wydał ponad 70 tysięcy złotych na zakup środków ochrony indywidualnej, środków do dezynfekcji i dodatkowe doposażenie. Niestety jest to kropla w morzu potrzeb naszych ratowników, bo sytuacja jest nieprzewidywalna. Niezależnie od tego powiat na bieżąco występuje do wojewody śląskiego o uzupełnienie zasobów w związku z nałożonym na szpital żywiecki obowiązkiem pozostawania w stanie podwyższonej gotowości – podkreśla starosta żywiecki Andrzej Kalata, który dodaje, że osoby, przedsiębiorcy i instytucje pragnące wesprzeć ratowników mogą to zrobić poprzez wpłatę dobrowolnej darowizny na portalu zrzutka.pl „Bezpieczeństwo Ratowników Medycznych w Powiecie Żywieckim” pod linkiem: https://zrzutka.pl/wgws6eW imieniu Rady i Zarządu Powiatu serdecznie dziękujemy ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom i służbom mundurowym za godną naśladowania postawę obywatelską w wykonywaniu swoich obowiązków służbowych i świadczeniu pracy, mimo ponoszonego ogromnego ciężaru ryzyka, dla dobra całej społeczności Żywiecczyzny.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
pijar jak zwykle Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pijar jak zwykle
Gość
pijar jak zwykle

Ciekawe czy odbiją to sobie obniżając pensje nauczycielom szkół średnich. Stawiam 100:1 że tak się stanie.