Wydarzenia Cieszyn

Zza Olzy: Trasa Ostrava – Katowice do pokonania w pół godziny? To możliwe!

Fot. Zdjęcie poglądowe

Za kilka lat przez Bogumin prowadzić będzie linia dużych prędkości (KDP). Do tej pory w tym projekcie można było znaleźć pięć wariantów pokonania tej trasy, ale powodowały one blokadę dużego obszaru miasta.

Za pośrednictwem drogi sądowej, Bogumin wyraził swój sprzeciw odnośnie planów. Województwo Morawsko-Śląskie zadecydowało o zmniejszeniu liczby możliwości przejazdu z pięciu, do jedynie dwóch. Na tej podstawie miasto wycofało się ze skargi kasacyjnej. Jedyne, na co władze obecnie czekają, to porozumienie z Polską i Czechami.

Od samego początku protestowano przeciw tymże planom, ponieważ uważano, że nie są one zgodne z prawem. W zasadach planowania przestrzennego jest możliwoścś wytyczenia jednej trasy, a w tym przypadku było ich aż pięć.

Rozpoczęcie budowy nowoczesnej linii kolejowej planowane jest na 2025 rok, a oddanie jej do użytku publicznego szacuje się na rok 2030. W sumie ok. 75 km trasy powstanie w ramach budowy odcinka linii kolejowej między Katowicami i Ostrawą. Dzięki temu przejazd z Ostrawy do Katowic będzie trwał jedynie 35 minut.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
e_mil
e_mil
6 miesięcy temu

Żeby się pózniej nie okazało,że po paru latach ta linia będzie nieczynna,tak jak linia Bielsko-B- Skoczów.

Gon
Gon
6 miesięcy temu

Aj waj, Ja się pytam – jeździć z Katowic do Ostrawy jaki to cymes? Co tam można zarobić?

wImię
wImię
6 miesięcy temu

w 2030-tym, to są mrzonki nic z tego raczej nie będzie

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu
Reply to  wImię

Jeśli będą tak współpracowali jak w Turowie.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Jeśli 35 minut to nie pół godziny. Niezrozumiałe dlaczego zredukowano z pięciu do dwóch możliwości przejazdu skoro w zasadach planowania przestrzennego jest jedna.