Wydarzenia Bielsko-Biała

Jaworze: Młodzi świętują odzyskanie niepodległości

Zdjęcia: Marcin Kałuski

Dzisiaj jaworzańska młodzież świętowała stulecie odzyskania niepodległości.

W Domu Gminnym „Pod Harendą” w Jaworzu odbyła się pierwsza odsłona uroczystości obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierownictwem Teresy Adamus i Tomasza Zdunka przygotowali bogaty program artystyczny, wypełniony śpiewem, poezją i odniesieniami do historii walk o niepodległość. Najpopularniejsze żołnierskie pieśni zaprezentowali z kolei podopoczni Młlodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Wójt Radosław Ostałkieiwcz cieszył się, że młodzież potrafi docenić znaczenie niepodległości. – Ta wolność nie jest dana raz na zawsze – podkreślił. Przypomniał, że przed południem przedszkolaki z flagami powędrowały pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Zaprosił też na uroczystości, zaplanowane na 11 listopada. O 14.00 w kościele ewangelickim odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne za ojczyznę, a godzinę później zostaną złożone kwiaty pod jaworzańskimi pomnikami.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Franuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

Chyba podopieczni. Jeśli młodzież wyrosła w czasach niepodległości, wątpliwe czy potrafi docenić wolność a na pewno nie do niej podkreślenie od wójta. “Szlachetne zdrowie…