Wydarzenia Wadowice

Radocza: Centrum rekreacyjne już w lipcu

Plan centrum rekreacyjnego w Radoczy

Prawdopodobnie już w czasie tegorocznych wakacji mieszkańcy Radoczy będą mogli korzystać z centrum rekreacyjnego, które powstanie w tej miejscowości. Ma to być miejsce, w którym znajdą się atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Na jego utworzenie gmina Tomice otrzyma prawie 300 tys. zł unijnej dotacji. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 480 tys. zł. W ramach tego przedsięwzięcia w Radoczy przy ulicy Piastowskiej powstanie świetnie wyposażony plac zabaw dla dzieci w różnym wieku połączony z minimiasteczkiem ruchu drogowego, siłownia plenerowa, scena letnia z amfiteatralną widownią. Będą też ławki, niektóre z elementami rekreacyjnymi dla seniorów, ozdobne pergole, stojak na rowery, stolik do gry w szachy oraz trzy domki handlowe. Całość od strony potoku Radoczanka zostanie zabezpieczona ogrodzeniem panelowym. Centrum rekreacyjne ma być gotowe w lipcu tego roku.

 

Być może podobne miejsca zostaną utworzone również w dwu innych miejscowościach gminy. Wnioski o dofinansowanie nieco skromniejszych stref rekreacyjnych złożyły Ochotnicza Straż Pożarna w Witanowicach i Ośrodek Kultury Gminy Tomice w Tomicach.

8
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
7 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
Franuśniefranuśniefranuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

Taki sam plan zaprezentowany mieszkańcom na gminnej stronie internetowej nie pokazuje punktów odniesienia, nie zaznacza (opisuje) gdzie co będzie w którym miejscu. Może centrum dla mieszkańców przed wybudowaniem umożliwiłoby czas na wypowiedzenie się przez mieszkańców co do uwag, propozycji. Na przykład takiej, że na 100 lecie odzyskania niepodległości pasowałoby zainstalować lokalną ławkę niepodległości. To ogrodzenie panelowe rozumiem, że będzie bardziej odgradzało od głównej drogi Radoczy biegnącej tuż, tuż niż od potoku. Może potrzebne nasadzenie szpaleru drzew/żywopłotu zamiast płotu? Zieleń, konieczna zieleń/ klomby z kwiatami. Czy ulokowanie centrum rekreacyjnego w pobliżu terenów zalewowych będzie bezpieczne od lokalnych podtopień ze strony występującego… Czytaj więcej »

niefranuś
Gość
niefranuś

A skąd wiesz, że nie było przedyskutowane? Może na zebraniu wiejskim w Radoczy Wójt pokazywał plany. A ławeczka niepodległości nie jest czymś rewelacyjnym. Co do innych propozycji to są osoby, które się znają na rzeczy i wiedzą jak dobrze zagospodarować teren. A ogrodzenie panelowe będzie odradzało z pewnością od potoku, który leży bliżej centrum niż droga.

Franuś
Gość
Franuś

Na coś jak niżej w P.S. – nie odpowiada się bo to jest upraszczanie, zamykanie ust. Wiem, że jest parę osób, które znają się najlepiej. Tylko jest więcej osób w gminie niż te parę osób i może też coś mają do powiedzenia. Może trzeba ich częściej pytać, wciągać w problem niż postanawiać samemu (w wąskiej grupie), uciekać od pytań. Tym bardziej, że mowa jest nie tylko o tych paru osobach co w Radoczy blisko wójta i najlepiej się znają. Mowa jest o szerszych planach. Mądrość polega na tym aby słuchać nie tylko paru osób lecz aby miało coś do zaproponowania… Czytaj więcej »

Franuś
Gość
Franuś

Panie samorządowcu “niefranuś”. Według słów wójta na pierwszej sesji nowej kadencji – narzeczeństwo wójta z radnymi miałoby się skończyć i do efektywnej roboty (już w małżeństwie). Czy rzeczywiście się skończyło a nie zostało zacieśnione? Tego wrażenia nie zmieni się, że będziesz panie “niefranuś” odwracał w moją stronę abym się poddał, według wpisu w innym miejscu, weryfikacji poparcia w startowaniu na sołtysa w Tomicach. Nie o moją osobę tu chodzi, chodzi o popularną władzę przypieczętowaną w wyborach aby ta władza używała zawsze władzy w interesie wszystkich mieszkańców. Przykłady? Jest ich aż za dużo ale po co?

niefranuś
Gość
niefranuś

Ps. Są takie osoby w gminie jak ty Franuś, którym , patrząc po komentarzach, nigdy nic nie pasuje i zawsze próbują namieszać. Na szczęście można ich policzyć na palcach jednej ręki.

Franuś
Gość
Franuś

Miałem nie odpowiadać ale odpowiem. Są takie osoby, które widzą bylejakość informacji i je ona męczy. Jedno drobne miejsce, na które niefranuś w wyniku niedostrzegania bylejakości przeszedłeś do porządku. A więc przede wszystkim przygotowanie dobrego planu jak się go pokazuje mieszkańcom. Ten plan powinien uwzględniać tło to jest w którym miejscu centrum rekreacji będzie zlokalizowane względem istniejących obiektów, w tym zaznaczony potok który jest punktem odniesienia dla ogrodzenia panelowego. To co odpowiadasz w komentarzu na komentarz, że plac zabaw będzie bliżej potoku (Dębowej) niż Piastowskiej – ma wynikać z planu. Ale w informacji gminnej jest mowa tylko o Piastowskiej. Gdyby… Czytaj więcej »

Franuś
Gość
Franuś

Mieszaniem jest domaganie się dobrej informacji? Kto miał zrobić dobry plan do informacji dla trochę więcej osób niż grupka w Radoczy? Ano jest prowadzący w Zespole Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego gdzie nie ma opieki kierownika fachowca już chyba 6 – 7 lat. I taka sytuacja mści się na jakości pracy co chwilę. A wójt kierownik zastępczy w tym miejscu odbija temat. Temat prawidłowej organizacji. Trzeba podawać przykłady? Po co, i tak nie przyniosą efektu jeśli w zwyczaju jest odwracanie się plecami do problemu (odwracanie kota ogonem).

Franuś
Gość
Franuś

Wytłumaczę co mi się nie podoba bo chyba nie masz pojęcia niefranuś – samorządowiec wygadując takie sprawy jw. Zespół d/s Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego jest kluczowym działem w urzędzie gminy, przez zespół przewalają się wielkie pieniądze. Jeśli wójt jest postawiony na czele tego zespołu można jedynie rozmawiać z nim na zasadzie ogólnej bo się nie zna na sprawach fachowych prowadzonych przez ten zespół i nikt nie wymaga aby się znał. Ale broni też pracy tego zespołu będąc jego kierownikiem. A gdyby był na czele inżynier w specjalności budowlanej, geodezyjnej lub ochrony środowiska – można byłoby wymagać od takiego kierownika działań… Czytaj więcej »