Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Starostwo Bielskie: Medal dla zasłużonego muzyka z Porąbki

Fot. Mirosław Galczak

Muzyk Roman Pękala, emerytowany nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu, kapelmistrz Orkiestry Dętej Domu Kultury w Porąbce oraz kierownik muzyczny Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Porąbczanie” odebrał od starosty bielskiego Andrzeja Płonki medal z wizerunkiem ks. Józefa Londzina, wybitnego patrioty oraz działacza narodowego.

Medal przyznawany jest przez Starostwo Bielskie od 1999 roku, w związku z obchodami Święta Niepodległości. Oprócz laureata Romana Pękali z gminy Porąbka do nagrody za zasługi społeczne i kulturowe nominowani przez samorządy byli jeszcze:

Marian Firganek z gminy Bestwina, Alicja Gruszecka z gminy Buczkowice, Anna Szostak-Myrczek z gminy Czechowice-Dziedzice, Rudolf Budny z gminy Jasienica, Stanisława Duraj z gminy Jaworze, Benedykt Gawęda z gminy Kozy, Jan Mysłajek z gminy Szczyrk, Zespół Regionalny Pieśni i Tańca „Wilamowice” z gminy Wilamowice oraz Grzegorz Gabor z gminy Wilkowice.

Wśród przybyłych na uroczystą galę do Teatru Polskiego w piątek 26 listopada gości nie zabrakło parlamentarzystów, wójtów i burmistrzów, przedstawicieli Urzędu Miasta Bielsko-Biała oraz dyrektorów instytucji kultury i jednostek organizacyjnych powiatu.

Atrakcją artystyczną wieczoru była Anna Wyszkoni, piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o