Na sygnale Wadowice

Znęcał się nad bratem, wtargnął do siostry

Fot. Wojciech Ciomborowski

Nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz dozór policyjny, to środki zapobiegawcze zastosowane przez kęcką policję i oświęcimską prokuraturę wobec 50-latka podejrzanego o znęcanie nad bratem i naruszenie miru domowego siostry.

Kilka dni temu policjanci z kęckiego komisariatu zostali zaalarmowani przez 58–letnią mieszkankę Kęt, że do należącej do niej części domu wtargnął jej brat i pomimo żądania nie chce z niego wyjść.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Zastali zgłaszającą oraz jej 50–letniego nietrzeźwego brata. Mężczyzna został zatrzymany i w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa trafił do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonego postępowania mundurowi zebrali dowody potwierdzające nie tylko fakt naruszenia przez 50-latka miru domowego siostry, ale również o wiele poważniejszego  przestępstwa – znęcania fizycznego i psychicznego, którego od kilku miesięcy zatrzymany dopuszczał się wobec swojego o dziewięć lat starszego brata. – Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów oraz wystąpienie do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych mających na celu ochronę pokrzywdzonych przez agresywnymi zachowaniami sprawcy – mówi rzeczniczka oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka.

Nadzorujący sprawę prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz dozór policyjny. Mężczyzna w asyście policjantów spakował swoje rzeczy osobiste i opuścił  rodzinny dom. Za naruszenie miru domowego grozi mu kara do roku pozbawienia wolności, a za znęcanie się nad bratem do pięciu lat więzienia.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o