Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

1 listopada darmowe przejazdy PKM w Czechowicach-Dziedzicach

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut ogłosił, że 1 listopada będzie można podróżować bezpłatnie autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej (PKM).

Jak zaznacza burmistrz Marian Błachut, w dzień Wszystkich Świętych kierowcy stoją w korkach i muszą długo szukać wolnego miejsca do zaparkowania pod cmentarzami. W dodatku dochodzi do większej niż zwykle liczby stłuczek, a nawet i groźniejszych wypadków.

– Zwracamy też uwagę, że w tym roku, ze względu na trwającą przebudowę ulicy Legionów w rejonie kościoła w Czechowicach-Dziedzicach, na osoby, które wybiorą się na tamtejszy cmentarz parafialny samochodem, czekać będą dodatkowe utrudnienia. Aby ułatwić mieszkańcom Czechowic-Dziedzic oraz ich gościom, bezpieczne i sprawne dotarcie do cmentarzy, podjąłem decyzję, aby tego dnia przejazdy autobusami PKM Czechowice-Dziedzice były bezpłatne. Podobne rozwiązanie było już stosowane w latach ubiegłych i doskonale się sprawdziło. Do korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice zapraszamy wszystkich, a szczególnie zmotoryzowanych mieszkańców naszej gminy. Jeśli możecie, tego dnia pozostawcie samochody w garażach, na parkingach i skorzystajcie z bezpłatnej komunikacji miejskiej – apeluje burmistrz Marian Błachut.

Z kolei spółka PKM Czechowice-Dziedzice informuje, że jej autobusy, jak co roku 1 listopada, kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia C na zmienionej, wydłużonej trasie Czechowice-Dziedzice Górne – Silesia.

google_news