Wydarzenia Cieszyn

Igor Sikorski spotkał się z uczniami w Goleszowie. Było o sporcie, nie zabrakło motywacji | ZDJĘCIA

Uczniowie z Gminy Goleszów mieli jedyną w swoim rodzaju okazję spotkać się z Igorem Sikorskim – reprezentantem kadry narodowej, utytułowanym uczestnikiem Igrzysk Paraolimpijskich w Sochi i Pekinie oraz brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang w 2018 roku w narciarstwie alpejskim.

Spotkanie odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Goleszowie i było wspaniałą okazją do poznania historii życia olimpijczyka, który swoimi doświadczeniami i postawą motywuje młodzież do walki, działania i odkrywania świata sportu. Medalista paraolimpijski, poprzez własne doświadczenia życiowe i osiągnięcia, jest wzorem do naśladowania, zachęca do uprawiania sportu, pokazuje młodzieży jak można pokonywać słabości, wyznaczać sobie cele i wytrwale do nich dążyć.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zrobienia sobie z Sikorskim pamiątkowych zdjęć, otrzymali dedykowany autograf oraz wzięli udział w mini rozgrywkach. Zwycięzcy otrzymali medale oraz słodki upominek.

Wszystko miało szansę odbyć się dzięki Stowarzyszeniu Animacji Kultury i Sportu „Anima Pro Activ”, a także dzięki wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w organizację spotkania. Nie jest wykluczone, że takich sportowo – motywacyjnych spotkań w Gminie Goleszów w przyszłości będzie więcej.

fot. Gmina Goleszów

google_news