Kultura i rozrywka Wadowice

Nadzieja świętowała 15. urodziny

Swoje piętnaste urodziny obchodziło Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i Ich Rodzinom „Nadzieja” działające na terenie gminy Wieprz.

Impreza odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Przybradzu. Wzięło w niej udział ponad sto osób. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in. władz gminy Wieprz, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, którzy przez lata współpracują z Nadzieją. Zebrani mogli podziwiać okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybradzu, grupę „Format” z GOK Wieprz oraz występ chóru „Przyjaciółki” z Przybradza. Stowarzyszenie liczące obecnie 32 członków, bardzo aktywnie działa na polu nie tylko aktywizacji społecznej i zawodowej osób bezrobotnych, ale również m.in. organizuje stacjonarny wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży pn. „Akcja Lato” oraz prowadzi Klub Kulinarnego Podróżnika i realizuje projekt Senior + dla starszych mieszkańców Gminy. Ponad to jest współorganizatorem corocznego Święta Gminy Wieprz.

Prezes „Nadziei”, Barbara Bliźniak przypominając słowa Dante Alighieri mówiła o misji Stowarzyszenia – „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”. To jest motto, które przyświeca naszej działalności od samego początku.

W 2017 roku Marszałek Województwa Małopolskiego docenił aktywność „Nadziei”.  Prezes odebrała statuetkę „Kryształ Soli” dla najlepszej organizacji prowadzącej działalność pożytku publicznego w kategorii aktywizacja gospodarcza i obywatelska.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments