Wydarzenia Wadowice

Kalwaria: Skatepark otwarty i już wypróbowany

Fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

Samorządowcy z Kalwarii Zebrzydowskiej nie rzucali słów na  wiatr. Dotrzymali danej obietnicy i ku uciesze dzieci i młodzieży oddali do użytku skateprk. Warto podkreślić, że inicjatorami jego budowy była grupa mieszkańców, której pomysł został poparty przez burmistrza i radnych.

Wspólnie z inicjatorami budowy skateparku ustalono iż obiekt powstanie  w Kalwarii Zebrzydowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie orlika. Tym samym teren ten stanie się  miejscem gdzie dzieci i młodzież w jednym miejscu będą mogły aktywnie spędzać wolny czas. Zakres prac obejmował wyplantowanie części terenu przewidzianego pod inwestycję, wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami skateparku, utwardzenie terenu, budowę ścieżki rowerowej, montaż lamp hybrydowych oświetlających skatepark.

Nowy skatepark, którego budowa kosztowała 762 tys. zł  jest najnowocześniejszym i największym tego typu obiektem w okolicy. – Warto pamiętać, że w listopadzie 2015 roku grupa mieszkańców na moje ręce złożyła wniosek  o budowę w Kalwarii Zebrzydowskiej skateparku. Składając wniosek jego inicjatorzy dołączyli listę poparcia, zbierając około 350 podpisów – mówił burmistrz Augustyn Ormanty podczas oficjalnego otwarcia obiektu. Podziękował Piotrowi Błachutowi za tę inicjatywę, która będzie służyła dzieciom i młodzieży. – Trzeba szukać dzisiaj możliwości, by odciągnąć dzieci od komputerów i telefonów. Myślę, że tego typu obiekt wypełni się dziećmi. Macie państwo tutaj kompleks sportowy, który imponuje. Gratuluję realizacji kolejnej inwestycji – mówił obecny na uroczystości poseł Filip Kaczyński.

A, że dzieci i młodzież ciągną na skatepark można się było łatwo przekonać już dawno. Zanim jeszcze obiekt został ukończony i oddany do użytku można było zobaczyć na nim rowerzystów i nie tylko, który “sprawdzali” czy obiekt spełnia ich oczekiwania.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafikikiki
Rafikikiki
7 miesięcy temu

Czekamy na basen