Na sygnale Wadowice

27-latek znęcał się nad swoją 82-letnią babcią. Repliką miecza zaatakował policjantów

Fot. KPP w Wadowicach

Policjanci zatrzymali 27-letniego wadowiczanina, podejrzanego o znęcanie się nad swoją 82-letnią babcią i czynną napaść na funkcjonariuszy policji.

Pod koniec ubiegłego roku policjanci interweniowali w jednym z wadowickich mieszkań, gdzie według zgłoszenia wnuk wszczął awanturę. Jak się okazało 27-latek od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad swoją 82-letnią babcią, nieporadną ze względu na swój wiek. Podczas awantur wyzywał kobietę jak również groził jej pozbawieniem życia.

Tydzień wcześniej, wadowiczanin idąc ulicą, na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął rzucać w jego kierunku kamieniami. Gdy policjanci próbowali zatrzymać agresora, wówczas wyciągnął z rękawa kurtki replikę miecza, którym próbował uderzyć funkcjonariuszy i jednocześnie im groził. Podczas próby obezwładnienia mężczyzny naruszył ich nietykalność cielesną.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i zastosował wobec niego policyjny dozór. Po interwencji dotyczącej znęcania się, mieszkańcowi Wadowic został przedstawiony kolejny zarzut, a Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek Barek
Arek Barek
14 dni temu

To straszne w w ten sposób prześladować prawdziwego polaka wychowanego przez bezstresowy system wychowawczy zgodny z normami UE

wsiowy
wsiowy
14 dni temu
Reply to  Arek Barek

Akurat przemoc wobec kobiet i osób starszych, wpisana jest w tradycyjny, konserwatywny model rodziny polsko-katolickiej!

Hermenegilden
Hermenegilden
14 dni temu
Reply to  wsiowy

odpowiedź na poziomie pełowca który by skrobał co popadnie i dał się zruchać każdemu kto podejdzie bez względu na rozmiar i płeć

wsiowy
wsiowy
13 dni temu
Reply to  Hermenegilden

Dzieciństwo w ministrantach?

Arek Barek
Arek Barek
13 dni temu
Reply to  wsiowy

Czyli w model prawdziwego polaka