Cieszyn Na sygnale

Para z narkotykami

Fot. KPP w Cieszynie

Policyjni wywiadowcy oraz kryminalni z cieszyńskiej komendy zatrzymali 51-letniego mężczyznę i 30-letnią kobietę, którzy posiadali narkotyki i substancje psychoaktywne.

Policjanci przejęli łącznie ponad 4400 porcji substancji psychoaktywnych oraz blisko 100 działek marihuany. Na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Kobieta została objęta policyjnym dozorem. Jak mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej komendy, policjanci z cieszyńskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców Cieszyna może posiadać znaczne ilości narkotyków oraz substancji psychoaktywnych. Trop prowadził do 51-letniego mężczyzny mieszkającego nad Olzą. – Wszystko zaczęło się w miniony czwartek wieczorem, kiedy to mundurowi wywiadowcy podczas patrolu zauważyli go siedzącego w samochodzie z innymi osobami. Policjanci przystąpili do kontroli podczas której wyszło na jaw, że znajdująca się w samochodzie 30-letnia kobieta posiadała kilka gramów zabronionych substancji narkotycznych, podobnie, jak i siedzący obok niej 51-latek. Oboje zostali zatrzymani. Mężczyzna nie wskazywał swojego miejsca zamieszkania, jak się później okazało, po to żeby uniknąć dalszych kłopotów. Nie było to jednak konieczne – policjanci operacyjni z cieszyńskiego wydziału kryminalnego posiadali już wiedzę na temat miejsca jego zamieszkania – mówi Krzysztof Pawlik.

Kryminalni w mieszkaniu 51-latka znaleźli środki psychoaktywne, z których można było przygotować ponad 4400 porcji dilerskich, a także ponad 90 działek dilerskich suszu marihuany i radiostację służącą do nasłuchu policyjnych częstotliwości. Wszystkie nielegalne substancje i przedmioty zostały zatrzymane.

51-latek usłyszał zarzuty posiadania w celu wprowadzenia do sprzedaży znacznych ilości narkotyków. W piątek cieszyński sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu nawet 12-letni pobyt w więzieniu. Zatrzymana 30-latka została objęta policyjnym dozorem. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments